Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Češi ve zříceném italském autobusu nebyli, tragédie má 21 obětí včetně dvou dětí

Svět

  8:11aktualizováno  9:26
České ministerstvo zahraničí nemá informace o tom, že by čeští občané byli mezi cestujícími autobusu, který v úterý večer havaroval nedaleko italských Benátek. Podle posledních informací italských médií si havárie a požár autobusu vyžádala 21 obětí, z nichž dvě jsou děti. Dosud se nepodařilo identifikovat všechny mrtvé, jsou mezi nimi ženy z Ukrajiny, jeden občan Německa a italský řidič autobusu.

Všechny mrtvé se však dosud nepodařilo identifikovat. Podle listu La Repubblica bylo také 15 lidí zraněno, z toho několik vážně. Mezi zraněnými jsou občané Ukrajiny, Rakouska, Španělska, Německa, Chorvatska či Francie.

Podle agentury Adnkronos jsou mezi oběťmi nejméně čtyři Ukrajinky, jeden občan Německa a italský řidič autobusu. Identifikace některých obětí bude trvat zřejmě déle, autobus totiž po nehodě začal hořet.

Mezi zraněnými jsou podle agentury rovněž čtyři občané Ukrajiny (dvě ženy, muž a jedna nezletilá), jeden Němec, Francouzka, Chorvat, dva Španělé a dva nezletilí z Rakouska. Stav některých zraněných je vážný, nejméně dva jsou po noční operaci na jednotkách intenzivní péče.

„Náš generální konzulát v Miláně je v kontaktu s italskou policií, která potvrdila, že na místě bylo několik cizinců. Nicméně nemáme informace, že by autobusem cestovali čeští občané,“ sdělila Mariana Wernerová z českého ministerstva zahraničí.

Autobus s pohonem na plyn se v pevninské části Benátek zřítil z nadjezdu na železniční trať a začal hořet. Podle italských médií přepravoval čtyři desítky turistů z benátského městského kempu.

Nehoda se stala těsně před 20:00 na nadjezdu spojovací silnice, která vede z benátské části Mestre směrem na dálnici A4. Některé z prvních nalezených obětí byly ohořelé, píše La Repubblica.

Autobus si podle italských médií najal městský kemp Hu Venezia Camping in Town pro přepravu ubytovaných turistů. Kemp se nachází v benátské části Marghera jen několik kilometrů od místa nehody. Corriere del Veneto v úterý uváděl, že v autobusem cestovala skupina Ukrajinců a několik občanů Německa.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!