Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Italský útočník poslal Berlusconimu omluvný dopis

Svět

  10:51
ŘÍM - Massimo Tartaglia, který v neděli zaútočil na italského premiéra Silvia Berlusconiho a těžce jej zranil v tváři, poslal předsedovi vlády omluvný dopis, v němž svůj čin odsuzuje a prohlašuje, že jednal sám, bez cizího návodu.

Massimo Tartaglia. Za útok na italského premiéra mu hrozí 5 let vězení.

Berlusconi strávil již druhou noc v nemocnici svatého Rafaela v Miláně, kam byl v neděli po útoku převezen. Podle agentury ANSA se vzbudil časně ráno a ihned se dožadoval denního tisku. Strávil klidnou a již lepší noc než byla předešlá, řekl jeho mluvčí Paolo Bonaiuti.

Třiasedmdesátiletý politik má vážně pohmožděný obličej, vnější i vnitřní poranění horního rtu, dva zlomené zuby a zlomeninu nosu, která vyvolává bolesti hlavy. Podle lékařů nevyjde z nemocnice dříve než ve středu a nebude moci zase pracovat dříve než za deset dní.

V pondělí předsedu vlády v nemocnici navštívili jeho hlavní spojenec Gianfranco Fini, který jej v poslední době kritizoval, a šéf hlavní opoziční levicové Demokratické strany Pier Luigi Bersani.

"zbrklý, ničemný a neuvážený" čin
Útočník Massimo Tartaglia, který byl obviněn z úmyslného těžkého ublížení na těle a umístěn do izolace v milánském vězení, zaslal Berlusconimu omluvný dopis, v němž vyjádřil lítost nad svým "zbrklým, ničemným a neuváženým" činem. Prohlásil v něm také, že jednal sám, bez cizího návodu, a vyloučil, že by byl členem nějakého hnutí nebo strany.

Tartaglia se léčí pro psychické problémy. Za útok na předsedu vlády mu podle agentury ANSA hrozí více než pět let vězení.

Model milánského dómu použil útočník jako zbraň

Berlusconiho přišli před nemocnici podpořit fanoušci fotbalového klubu AC Milán, jehož je vlastníkem, a na vstupní bránu nemocnice zavěsili transparent s nápisem Forza presidente (Vzhůru, prezidente).

"Pane prezidente, brzy se uzdravte!", Podobné vzkazy visí v areálu nemocnice, kde se Berlusconi zotavuje z napadení.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat