Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Kačer Donald a Mickey Mouse před soud. V Británii udělali chybu v seznamu soudních případů

Svět

  9:15
LONDÝN - Před soudem v anglickém městě Stoke-on-Trent měli ve čtvrtek stanout nevšední obžalovaní. Alespoň podle seznamu projednávaných případů naplánovaných na tento den, který se objevil na internetových stránkách soudu. Figurovala na něm jména kreslených hrdinů jako je myšák Mickey Mouse, jeho přítelkyně Minnie Mouse, či Kačer Donald. Byl to omyl, vysvětlil později soud podle serveru BBC.
Soud (ilustrační foto)

Soud (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Oblíbené postavy Walta Disneyho - Mickey, Minnie a Kačer Donald - se měli podle rozpisu objevit před soudkyní přesně v deset hodin ráno místního času. Po nich přišli na řadu další obžalovaní z říše amerických pohádek. Promíchali se zároveň se skutečně souzenými, z nichž někteří se měli soudu zúčastnit z vězení pomocí videopřenosu.

Trumpova horká linka pro hlášení volebních podvodů se stala terčem telefonních vtípků

Zvláštního seznamu si všimla rozvodová právnička Leisha Bondová, která pak na twitteru spekulovala, zda je to vtip na rozloučenou nějakého zaměstnance v rámci jeho posledního pracovního dne. Soudní služba Jejího Veličenstva později vysvětlila, že jména pohádkových postaviček se objevila na seznamu omylem v rámci testování nového počítačového systému, ve kterém eviduje případy. „Za chybu se omlouváme... Měli být vymazáni předtím, než byly seznamy zveřejněny,“ uvedl později úřad na twitteru.

Autor:

Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě
Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě

V redakci jsme otestovaly látky a nitě z e-shopu Funny Bunny. Hned 3 naše redaktorky si osahaly široký sortiment barevných látek a kvalitních nití,...