26. listopadu 2013 18:35 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Kde je Krejčíř? V nemocnici na kraji města, kterou nestřeží policisté

Radovan Krejčíř | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radovan Krejčíř | foto: ČTK

JOHANNESBURG V poklidné vilové čtvrti, v jedné z okrajových částí Johannesburgu, leží nemocnice, v níž je podle jihoafrických médií umístěn uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř. Do zařízení Linksfield Medical Centre ho převezla policejní eskorta poté, co soud v pondělí rozhodl o přerušení řízení s podnikatelem kvůli jeho zdravotnímu stavu. Krejčířovi podle jeho lékaře hrozilo selhání ledvin i další zdravotní problémy.

Nemocnice leží v údolí sevřeném ze severu i z jihu vysokými kopci, na nichž stojí velké vily. Menší vily obklopují i samotné zdravotnické zařízení, ze kterého je výhled přímo na golfové hřiště. Provoz v okolí nemocnice odvádí hlavní silnice, která vede po úbočí jednoho z kopců a jejíž hluk stíní zdi obepínající vily nad nemocnicí.

Areál nemocnice tvoří tři čtyřpatrové budovy. Kolem areálu, jehož součástí je i malý park, je kovový plot a na rozdíl od většiny budov v okolí není na jeho vrcholu ani ostnatý drát.

K TÉMATU:

Přestože státní zastupitelství v pondělí nechalo vyklidit soudní budovu při procesu s Krejčířem kvůli obavám, že by se někdo mohl pokusit podnikatele zabít, v nemocnici samotné podle zjištění zpravodaje ČTK žádná mimořádná bezpečností opatření nepanují. Nebyli zde vidět ani žádní ozbrojení policisté. Areál chrání pouze standardní bezpečnostní služba, která ale kolemjdoucím brání v pořizování fotografií budov.

Oblast, v níž nemocnice leží, přímo navazuje na johannesburskou čtvrť Bedfordview. V této čtvrti má Krejčíř také svou rezidenci, v níž ho v pátek policie zadržela.

Krejčíř byl zatčen pro podezření z únosu a pokusu o vraždu, jakého konkrétního případu se týká, ale policie nezveřejnila.

Jihoafrická média spojují Krejčíře s řadou vražd a dalších trestných činů, u soudu se mu ale zatím žádný z nich nepodařilo prokázat. Policie je přesvědčena, že v současném případu dosáhla při vyšetřování Krejčíře velkého pokroku, a proto usiluje o jeho umístění do vazby. Soud by o tom měl rozhodovat příští pondělí.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz