Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Úsměvy, zbraně a dojemný happy end. O Kimovi v Rusku vznikl dokument

Svět

  12:38
Severokorejská státní televize KRT ve středu odvysílala dokument o poslední cestě svého vůdce Kim Čong-una do Ruska a jeho summitu s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Dokumentární film o vůdcově cestě, kterou producenti snímku označují za „významný krok v posilování vztahů mezi oběma zeměmi“, odvysílali pouze u nich.

Velkolepý příjezd obrněným vlakem, přátelské potřesení rukou s ruským prezidentem, prohlídka Vladivostoku i návštěva kosmodromu, a mnoho dalšího. Kimovy zážitky z Ruska odvysílala severokorejská státní televize KRT.

Jedenapůlhodinový dokument zachycuje celou Kimovu cestu za Vladimirem Putinem od 10. do 19. září.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un dne 12. září poprvé po čtyřech letech opustil území svého státu a přijel obrněným vlakem do Ruska. Zamířil nejprve na kosmodrom Vostočnyj, kde jednal s Putinem, a následně za doprovodu ruského ministra obrany Sergeje Šojgua navštívil další klíčová vojenská a technologická místa v regionu.

Prohlédnul si také univerzitu ve Vladivostoku a zúčastnil se show běluh, delfínů, lachtanů a mrože Mišy v místním akváriu. Ploutvonožec ho podle záběrů ruských médií obzvlášť pobavil.

Po armádních prohlídkách Kim navštívil i vladivostocké divadlo, kde zhlédl první dějství baletního představení Šípková Růženka. Jako dar na rozloučenou obdržel set bezpilotních letounů a neprůstřelnou vestu.

Dokument v poslední části zachycuje i šťastný Kimův návrat domů, kde ho vítají dívky s květinami.

Vzácné setkání ruského prezidenta a severokorejského vůdce Kim Čong-una vyvolávalo od začátku znepokojení od Jižní Koreje a Japonska až po Ukrajinu, Spojené státy a celou Evropu. Obavy panovaly zejména ohledně dohod o předávání zbraní mezi oběma zeměmi.

Cesta navíc naléhavě zdůraznila, jak se zájmy Ruska a Severní Koreje sbližují tváří v tvář oddělené, sílící konfrontaci se Západem.

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...