Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Kokain a alkohol. Bidenův syn Hunter v autobiografii přiznal závislosti i to, že se jich dlouho zbavoval

Mladší ze synů amerického prezidenta Joea Bidena se ve své autobiografické knize Beautiful Things (Krásné věci) přiznává k těžké závislosti na alkoholu a drogách, jíž se dlouho a na několik pokusů zbavoval. foto: ČTK

Washington - Mladší ze synů amerického prezidenta Joea Bidena se ve své autobiografické knize Beautiful Things (Krásné věci) přiznává k těžké závislosti na alkoholu a drogách, jíž se dlouho a na několik pokusů zbavoval. Kniha Huntera Bidena vyjde 6. dubna a americká média z ní ve středu zveřejnila úryvky.
  20:29

Další útok v Bílém domě. Bidenův pes Major znovu pokousal zaměstnance

Autor v knize tvrdí, že jeho působení v dozorčí radě ukrajinské energetické společnosti Burisma nebylo neetické, jak tvrdili republikáni, kteří tento fakt chtěli využít v kampani před prezidentskými volbami proti Joeovi Bidenovi. „Nikdy jsem neudělal nic neetického, nebyl jsem z ničeho obviněn. V současné politické atmosféře by zřejmě bylo jedno, kdybych v té radě byl nebo nebyl. Útočili by na mne stejně,“ píše jednapadesátiletý Hunter Biden v knize, jež vychází v nakladatelství Gallery Books.

Podrobně se věnuje své závislosti na kokainu a alkoholu, která ho v jednu dobu přivedla i mezi bezdomovce v Los Angeles, kde si sháněl drogu. Píše také že strávil měsíc o samotě v bytě pitím vodky. Prodělal několik odvykacích kúr, než se závislosti zbavil.

Biden zamířil do Atlanty. Na schodech do letadla několikrát zakopl, prý je ale na 100 procent v pořádku

Autobiografie zachycuje třicet let Hunterova života. Otce v ní Hunter popisuje jako trvalou oporu a zmiňuje se o jeho pomoci po smrti staršího bratra Beaua v roce 2015. „Pomohl mi mít na paměti, že vše není ztraceno. Nikdy mne neopustil, nesoudil, nevyhýbal se mi, ať se věci vyvíjely jakkoli špatně,“ píše autor, který se v roce 2017 rozvedl a později znovu oženil.

Bouřlivý život Huntera Bidena se považoval za potenciální problém pro politickou kariéru jeho otce. V prosinci Hunter Biden přiznal, že je vyšetřován pro podezření z daňových úniků.

Autor:

Rozdáváme batolecí mléko ZDARMA
Rozdáváme batolecí mléko ZDARMA

Na cestě mateřstvím se potkáváme s různými výzvami. V případě výživy našich nejmenších představuje kojení ten nejlepší základ. Pokud však kojení...