30. června 2011 15:54 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Levitující soudruzi aneb Když se montáž nepovede

Čínští inspektoři obhlížejí silnici v Sečuanu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čínští inspektoři obhlížejí silnici v Sečuanu. |

PEKING Čínští úředníci se chtěli pochlubit svou pílí a na web vyvěsili snímek, na kterém osobně kontrolují kvalitu nové silnice. Namísto uznání ale sklidili posměch a stali se kandidáty na nejhorší fotomontáž v historii internetu.

Když se snímek tří inspektorů obhlížejících nově dokončenou dálnici na jihozápadě Číny objevil na internetové stránce města Chuej-li, úřad okamžitě zaplavily stížnosti, píše britský list The Guardian.

ZNÁMÉ FOTOPODVRHY

Fotomontáž má na svědomí fotograf, jenž prý paradoxně trojici inspektorů na nové silnici skutečně zvěčnil. Snímky se mu ale nezdály dost dobré, a tak je trochu "vylepšil". 

Výsledkem je trio úředníků levitující několik centimetrů nad vozovkou. Podivný výjev, trochu připomínající počátky sci-fi filmů.

Úředníci se ocitli i na Měsíci.

Snímek byl nakonec z oficiálního webu města Chuej-li stažen a strůjci se za něj omluvili. Nicméně už bylo pozdě, fotografie totiž mezitím začala žít na síti vlastním životem a během několika hodin už internetem kolovaly tisíce parodií na 'podařenou' fotomontáž, podívejte se na ně ve fotogalerii ZDE.

Lidovky.cz, jvJana Vrubelová

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!