Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidem z domu v Prešově pojišťovna uznala totální škodu, vyplatí více než dva miliony eur

Svět

  13:32
Prešov - Více než dva miliony eur (51,1 milionu Kč) dostanou od pojišťovny obyvatelé panelového domu ve východoslovenském Prešově, který na začátku prosince poškodila exploze plynu a následný požár. S odvoláním na pojišťovnu Generali o tom informoval server Aktuality.sk. Dvanáctipatrový dům musel být kvůli silnému poškození nakonec celý zbourán.

Podle předběžných informací exploze nastala mezi devátým a 12. patrem stavby a následně se zřítilo schodiště. foto: ČTK

„Pojistné plnění, které náleží poškozeným po odečtení nároků třetích stran, převedeme na účet Společenství vlastníků bytů Mukačevská 7 v nejbližších dnech,“ řekla serveru mluvčí pojišťovny Generali Katarína Kukurová. Pojišťovna uznala „totální škodu“ a vyplatí nejvyšší možnou částku, na jakou byl dům pojištěn.

U stejné pojišťovny jako společenství vlastníků si svůj soukromý majetek v bytech pojistilo samostatně i několik obyvatel zničeného panelového domu, obyvatelé okolních domů, na kterých výbuch plynu rozbil okna a balkony, a někteří motoristé, kterým auto poškodily trosky.

Stroj bude panelový dům demontovat s pomocí teleskopického ramene, trosky...
Do Prešova na východním Slovensku dorazil 13. prosince 2019 večer z České...

„Do dnešního dne jsme našim klientům vyplatili už více než 110 000 eur (2,8 milionu Kč) z pojištění majetku,“ uvedl ředitel úseku pojistných událostí Juraj Páleš. Likvidace škod se podle něj uskutečnila ve zrychleném režimu.

V pondělí město Prešov na svých stránkách informovalo, že z veřejné sbírky vyplatilo 36 poškozeným prvních 345 250 eur (8,8 milionu Kč). Na transparentní účet přispěli lidé, firmy a další instituce zatím částkou 3,4 milionu eur (téměř 87 milionů Kč).

Výbuch plynu a následný požár z 6. prosince nepřežilo sedm lidí, jeden člověk je stále nezvěstný. Nepodařilo se ho najít ani při bourání budovy, které měla na starosti specializovaná firma z Česka.

Policie při vyšetřování tohoto největšího neštěstí svého druhu v novodobých dějinách Slovenska obvinila z obecného ohrožení tři dělníky, kteří podle ní při stavebních pracích prorazili plynové potrubí u obytného domu.

Autor:
Témata: Prešov, Česko, Slovensko

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Bolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI
Bolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI

Ať už musíte celý den pobíhat za miminkem nebo běháte jen tak pro radost v lese. Možná vás trápí propadlá klenba nebo vás po celém dni bolí nohy....

Mohlo by vás zajímat