Neděle 29. května 2022, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Po přestřelce nalezené tělo nemusí patřit střelci Dornerovi

Svět

  8:48
LOS ANGELES - Losangeleská policie dementovala zprávy některých amerických médií, že se podařilo v troskách shořelého domu v horách najít tělo patřící patrně bývalému policistovi Christopherovi Dornerovi. Ten je podezřelý, že zabil nejméně tři osoby. Podle prohlášení, které citovala agentura Reuters, jsou trosky domu příliš horké, aby bylo možné je prohledat. Proto není zatím možné s určitostí říct, zda tam Dornerovo tělo je nebo není, natož ho identifikovat.

Hořící srub, ve kterém podle některých médií uhořel střelec Dorner. foto: ČTK

O tom, že bylo ohořelé Dornerovo tělo už nalezeno, informovalo několik televizních stanic včetně CBS News a list The Los Angeles Times, od nichž zprávu převzala další média. S odvoláním na policejní zdroj, který si nepřál být jmenován, ji potvrdila také agentura AP.

Identifikace těla může trvat týdny

"Teplota v chatě je pořád příliš vysoká, aby policistům umožnila vstoupit," řekl novinářům mluvčí losangeleské policie Andrew Smith. "Veškeré informace, podle nichž bylo tělo nalezeno, jsou nepravdivé. Veškeré informace, že tělo bylo identifikováno jako Dornerovo, jsou nepravdivé," dodal. "Vyprošťování těl ze shořelých budov je nesnadné a identifikování ostatků může trvat dny i týdny v závislosti na stavu těla," uvedl Smith.

Dorner se v horské chatě opevnil v úterý, a tady ho také obklíčilo speciální policejní komando. Poté propukla přestřelka, při níž přišel o život jeden policista a v domě vypukl požár; v té době podle některých informací slyšeli příslušníci speciálního komanda zevnitř jediný výstřel.

Přestřelka a mrtvý policista

Policisté dostali hlášení o podezřelém muži podobném Dornerovi, když se vloupal do jednoho z domů v horách severovýchodně od Los Angeles, svázal majitele a do úterka je držel jako rukojmí. Pak odjel v ukradeném voze. Když policie auto objevila, třiatřicetiletý záložník amerického námořnictva uprchl do lesa, kde se opevnil v jednom ze srubů. Poté vypukla přestřelka, při níž byli zraněni dva zástupci místního šerifa. Zraněné převezl vrtulník do nemocnice. Jeden z nich zemřel, druhý je zraněný a mimo nebezpečí.

Losangeleské policejní oddělení poté informovalo na tiskové konferenci o tom, že jakmile bude vyklizeno okolí, proti Dornerovi zasáhne speciální policejní komando známé jako SWAT z blízkého San Bernardina. "Jakmile budeme mít tu oblast pod kontrolou a občané budou v bezpečí, necháme SWAT tým udělat to, co umí nejlépe," uvedla losangeleská policie na své tiskové konferenci.

Podle deníku The Los Angeles Times dům zřejmě zapálili během akce členové komanda. Nad hořícím srubem přelétaly vrtulníky, ale nebylo vidět žádnou snahu hasit, uvedla agentura Reuters. Policejní zdroj agentury AP uvedl, že Dorner se z domu po vypuknutí požáru nedostal.

Vraždy kvůli propuštění

Dorner se dostal do centra zájmu policie i veřejnosti před týdnem, kdy byl označen za podezřelého ze střelby ve městě Irvine, která se odehrála na začátku února. Při tomto útoku zemřela dcera vysloužilého kapitána losangeleské policie a její snoubenec. Otec zabité dívky zastupoval Dornera během disciplinárních slyšení, která v roce 2008 vedla k jeho propuštění od policie kvůli údajně falešným svědeckým výpovědím.

Sám Dorner tvrdil, že byl vyhozen nespravedlivě poté, co si údajně stěžoval na nadužívání donucovacích prostředků ze strany svého školícího kolegy. V prohlášení na Facebooku za to slíbil jihokalifornské policii krevní mstu.

Policisté v posledních dnech prověřovali tisícovku tipů na to, kde se Dorner nachází, jeho útočiště ale objevili až v horách poblíž jezera Big Bear.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat