Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Medvěd na Slovensku zabíjel, jde o první případ za posledních 100 let. Mrtvola měla kousance na hlavě, krku a boku

Svět

  16:47
Bratislava - Na Slovensku zabil medvěd sedmapadesátiletého muže u obce Liptovská Lúžna v okrese Ružomberok v Žilinském kraji. V úterý to potvrdila pitva. Podle serveru Sme.sk jde o první případ zabití medvědem na Slovensku za posledních sto let.

Medvěd, ilustrační foto. foto: Wikimedia

Mrtvého muže nalezl v pondělí jeden z místních obyvatel. Mrtvý měl na hlavě, krku a boku poranění, která byla způsobena pokousáním. Na místě byly čerstvé stopy medvěda. Že muž skutečně zemřel po útoku medvěda, potvrdili odborníci z Ústavu soudního lékařství a medicínských expertiz Jesseniovy lékařské fakulty Univerzity Komenského.

„Předběžná zpráva z pitvy konstatuje, že nebohý muž zemřel na následky poranění, která odpovídají zraněním způsobeným útokem medvěda,“ sdělila policejní mluvčí Gabriela Kremeňová.

Lesníci upozorňují na stupňující se nebezpečí s tím, jak populace medvědů narůstá, uvedl server MY Liptov. Před přibližně měsícem napadl medvěd obyvatele Šútova, který se vydal k Šútovskému vodopádu opravovat zábradlí nad potokem na frekventované turistické cestě. Šelma ho kousla a způsobila mu hlubokou tržnou ránu na noze. V tomto období se navíc medvědi rozmnožují. Samci si hledají partnerku k páření a mohou být agresivní.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat