2. září 2017 12:18 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Merkelová jako boxerka, která nechce bojovat. Spiegel vykreslil situaci před volbami

Angela Merkelová na titulní stránce časopisu Der Spiegel. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Angela Merkelová na titulní stránce časopisu Der Spiegel. | foto: Der Spiegel

BERLÍN Jako boxerku těžké váhy, které se nechce do souboje s protivníkem, zobrazil v sobotu německou kancléřku Angelu Merkelovou (CDU) na titulní straně německý magazín Spiegel. Kreslenou karikaturou naráží na to, že se Merkelová podle některých vyhýbá skutečnému předvolebnímu souboji.

Na obrázku je v boxerském ringu vedle kancléřky také její vyzyvatel v boji o post na čele vlády Martin Schulz (SPD), který se nesměle snaží začít boxovat. Merkelová - oblečená v černých kraťasech a tílku - ale svého soupeře zcela ignoruje, je k němu zády a dokonce podřimuje pohodlně opřená o provazy. Zřejmě si to může dovolit i díky tomu, že v červených trenkách oblečený Schulz je nejméně o polovinu menší.

Karikatura je narážkou na aktuální kampaň před parlamentními volbami, kterou mnozí charakterizují jako klidnou, nudnou nebo ospalou. Sociální demokraté z toho viní právě kancléřku, která se podle nich snaží vyhýbat debatě o konkrétních otázkách a své politické soupeře i voliče jakoby chtěla uspat.

Kresba zároveň ukazuje na postoj Merkelové k Schulzovi, jehož jméno šéfka německé vlády při většině svých vystoupení není vůbec ochotna zmiňovat. V neposlední řadě karikatura zobrazuje odlišnou politickou váhu obou uchazečů o post kancléře.

Merkelové konzervativní unie CDU/CSU v dosavadních průzkumech veřejného mínění nad sociálními demokraty vede o zhruba 14 procentních bodů. Parlamentní volby se v Německu uskuteční 24. září.

ČTK

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz