3. srpna 2018 20:44 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Muž podezřelý z vraždy Bushova kardiologa se zastřelil, lékaře zřejmě zabil ze msty

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Bývalý americký prezident George Bush starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý americký prezident George Bush starší | foto: Reuters

HOUSTON Muž podezřelý z vraždy kardiologa někdejšího prezidenta George Bushe staršího se v pátek zastřelil. Z informací agentury AP, která se odvolává na místní úřady, vyplývá, že tak učinil, když se ho policisté snažili zadržet.

Bushův lékař Mark Hausknecht byl zavražděn 20. července v Houstonu. Z jeho smrti byl podezřelý 62letý Joseph James Pappas, který chtěl zřejmě pomstít svou matku, jež před 20 lety zemřela Hausknechtovi na operačním stole.

Dnes houstonští policisté Pappase našli díky upozornění od místního dělníka. „Když dorazila druhá policejní jednotka, Pappas se zastřelil jednou ranou do hlavy,“ sdělil šéf houstonské policie Art Acevedo.

Úřady již dříve varovaly, že Pappas může být nebezpečný, ozbrojený, se sklony k sebevraždě. Při prohlídce bydliště podezřelého policie našla důkazy, které ho spojují se zabitím Hausknechta, napsala agentura AP.

Kardiologa zabily tři rány pistolí

Pětašedesátiletý lékař Hausknecht zemřel v Houstonu při ranní cestě na kole do práce. Cyklista, který jel v opačném směru, zastavil, otočil se a vypálil na Hausknechta tři rány. Pachatel z místa činu ujel, ale vidělo ho několik svědků a byl také zachycen na záběrech bezpečnostní kamery.

Zesnulého kardiologa popsali pozůstalí jako pokorného a štědrého muže, kterého měli pacienti rádi. Hausknecht v roce 2000 pomáhal také americkému exprezidentovi Bushovi staršímu, který se potýkal se srdeční arytmií. Bývalá hlava státu po smrti lékaře uvedla, že Hausknecht byl „fantastický kardiolog a dobrý člověk“.

ČTK
  • 0Diskuse
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní rozpočet financoval dětské skupiny a nově také mikrojesle. Do nich chodí hlavně děti, které nezískaly místo ve státní školce, ale jejich rodiče nastupují do práce dřív než po třech letech mateřské dovolené.