Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Muž s nožem se pokusil unést letadlo do Libye

Svět

  7:16aktualizováno  11:32
ŘÍM - Unést letadlo italské společnosti Alitalia na trase z Paříže do Říma se v neděli večer pokusil kazašský občan, který za cíl označil libyjskou metropoli Tripolis. Záhy ho ale za pomoci cestujících přemohla posádka. Podle vyšetřovatelů, které dnes citovala agentura ANSA, muž trpí depresí a nemá žádné vazby na teroristy.
Letadlo (ilustrační foto)

Letadlo (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Útočník se pokusil vzít kolem 21:30 SELČ jako rukojmí letušku, kterou ohrožoval velkým nožem. Požadoval, aby kapitán zamířil do Libye, ale důvody neuvedl. Stevardům a cestujícím se však rychle podařilo muže přemoci.

Letadlo pak bez problémů přistálo o půl hodiny později na římském letišti Fiumicino.

Nikdo na palubě neutrpěl zranění s výjimkou letušky, které muž při potyčce způsobil menší rány. Po přistání byla hned ošetřena lékařským personálem na letišti.

Pracoval u OSN

Po pětihodinovém výslechu osmačtyřicetiletého kazašského občana, obviněného z únosu osoby a pokusu o únos letadla, vyšetřovatelé vyloučili teroristickou stopu.

Podle ANSA žije muž v Paříži, má dvě děti a v Itálii nikdy předtím nebyl. V poslední době měl problémy s depresemi a při svém pokusu o únos byl velmi zmatený.

Kazach, který hovoří šesti jazyky a pracuje pro kazašskou delegaci u Organizace Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) v Paříži, se podle svědků chvílemi nekontrolovaně smál. Když jej čtyři stevardi zneškodnili, lékař přítomný na palubě mu okamžitě dal sedativa.

Autoři: ,

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat