Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Muž útočící v Dallasu na policisty nebyl terorista, trpěl schizofrenií

Svět

  18:04
DALLAS - Muž, který byl v sobotu zabit po svém útoku na sídlo policie v Dallasu, prý trpěl schizofrenií. Podle amerických médií to uvedla jeho matka. Otec Jamese Boulwareho zase tvrdí, že syn byl v těžké životní situaci a policistům se patrně chtěl pomstít za to, že mu byl odebrán z péče jeho syn. Policie již v sobotu vyloučila, že by se mohlo jendat o teroristický čin.
Pistole (ilustrační foto)

Pistole (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Boulware střílel na policisty u jejich dallaského sídla, kde rovněž umístil tašky s malými bombami, z nichž jedna vybuchla, aniž by někoho zranila. O několik hodin později jej po honičce ulicemi texaského města zabili policejní odstřelovači.

Na sídlo policie v Dallasu útočil muž, zabili ho odstřelovači

„Myslím, že když se rozhodl jít do toho, věděl, že zemře,“
řekla CNN jeho matka Jeannie Hammondová. Její syn měl prý strach z hlasů, které slyšel ve své hlavě, a zřejmě trpěl schizofrenií. Matka, stejně jako další příbuzní, s nimiž měl Boulware problémový vztah, prohlásila, že plně souhlasí s akcí, při níž policisté ukončili synův život.

Ctěl se policii pomstít?

Podle svého otce se Boulware mohl chtít policii pomstít za to, že mu před časem odebrala z péče 12letého syna poté, co na Boulwarea příbuzní zavolali policisty kvůli domácímu konfliktu. Policisté tehdy řešili také nařčení z toho, že doma hromadí zbraně a vyhrožuje školám a kostelům v okolí svého bydliště. Žádná obvinění však proti němu nevznesli.

Psychicky labilní muž rovněž ztratil práci, nebyl schopen vyjít s okolím a propadal se do depresí. Že to dojde tak daleko, to však prý otec netušil. „Celou dobu jsem mu říkal, Jamesi, cokoli uděláš, ať to není žádná hloupost,“ řekl CNN Boulware senior, podle něhož byl syn okolím dotlačen „za zlomový bod“.

Podle policejního velitele Davida Browna několik policistů kulky z Boulwareovy zbraně jen těsně minuly. „Díry po kulkách jsou v autech, kde seděli policisté, i v hale policejní stanice, kde seděli zaměstnanci,“ prohlásil Brown.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!