Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Na sídlo policie v Dallasu útočil muž, zabili ho odstřelovači

Svět

  14:13aktualizováno  21:18
DALLAS - Útočník v sobotu ráno střílel na policisty u jejich sídla v americkém Dallasu. Před útěkem ozbrojenec zanechal u policejní budovy tašky s malými bombami. Jedna explodovala sama, druhá pomocí pyrotechniků. Muže o několik hodin později zabili odstřelovači. Nikdo další nebyl zraněn, řekl novinářům velitel místní policie David Brown. Nejednalo se podle něj o teroristický čin.

Na policisty v americkém Dallasu zaútočila skupina mužů. foto: Reuters

Na tiskové konferenci Brown řekl, že policie zatím nemá sebemenší náznaky toho, že by útočník měl co do činění s terorismem. Podotkl, že jeho lidé při vyšetřování úzce spolupracují s federální policií FBI.

Podezřelý po střelbě v centru města ujížděl z místa činu dodávkou. Při útěku naboural jeden policejní vůz a skončil na parkovišti jedné restaurace asi 16 kilometrů od města, kde vypukla další přestřelka. Zasahujícím příslušníkům bezpečnostních sil se představil jako James Boulware. Řekl, že má v dodávce výbušniny. Útok jim podle Browna zdůvodnil tím, že policie zatkla jeho syna a označila ho za teroristu.

Ozbrojence nakonec usmrtili policejní odstřelovači. Zasahující pyrotechnici potvrdili, že muž v dodávce je mrtvý. Poté provedli kontrolovaný výbuch vozidla.

K předchozímu tvrzení, že útočili asi čtyři lidé, Brow uvedl, že se jednalo o omyl očitých svědků. „Myslíme si, že podezřelý střílel na policejní sídlo z několika různých míst a svědci mohli vidět stejného podezřelého z různých úhlů,“ dodal policejní šéf.

Autor:

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...