Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Muž v Berlíně močil z mostu na loď, čtyři turisté skončili v nemocnici se zraněním hlavy

Svět

  18:49
Berlín - Zásah hasičů, několik zraněných, z nichž čtyři skončili v nemocnici, a veřejné pobouření vyvolal v Berlíně muž, který se rozhodl vymočit z mostu do řeky Sprévy. Ve stejné chvíli ale pod mostem proplouvala výletní loď s turisty, kteří se při snaze uniknout zranili o mostní konstrukci. Na Twitteru o tom informovali berlínští hasiči.

Jannowitzův most v Berlíně foto: Jcornelius/Wikimedia

Incident se stal v pátek u Jannowitzova mostu. Pokud pod ním proplouvají větší výletní lodě s otevřenou patrovou palubou, musí cestující z bezpečnostních důvodů sedět.

Tak tomu bylo i nyní, když ale pasažéři zjistili, že na ně z mostu někdo močí, ze sedadel vyskočili, čímž se o ocelovou konstrukci mostu zranili. Na pomoc turistům bylo vysláno 16 hasičů, v nemocnici s tržnými ránami nakonec skončili tři ženy a jeden muž. Muž, který si z mostu ulevil, podle dnešní zprávy berlínského listu B.Z. utekl.

Na internetu vyvolala tweet berlínských hasičů mezi veřejností údiv a znechucení. Část uživatelů se zároveň přiznala, že je to pobavilo. „Smál jsem se asi více, než jsem měl,“ napsal jeden z nich. Další k tomu poznamenali, že událost je jen důkazem rázovitosti německé metropole.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat