21. dubna 2007 12:41 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Muž vraždil v americkém ústavu NASA

Technici NASA. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Technici NASA. | foto: Reprofoto

HOUSTON Ozbrojený muž, který pronikl do Johnsonova vesmírného střediska amerického Národního úřad pro letectví a vesmír (NASA)v texaském Houstonu, zastřelil jednoho z rukojmích a pak i sám sebe.

Oznámila to místní policie. Další rukojmí, spoutaná žena s přelepenými ústy, byla osvobozena, aniž by utrpěla vážnější újmu.

NASA a policie identifikovali ozbrojence jako šedesátiletého Williama Phillipse. Prý se dříve pohádal se zastřeleným rukojmím, zaměstnancem NASA Davidem Beverlym. Policie předpokládá, že jej útočník střelil do hrudi hned na počátku celého dramatu.

Muž nejprve dokázal pronést revolver přes bezpečnostní kontroly NASA a pak se zabarikádoval v jedné z budov vesmírného střediska, ve které jsou umístěny komunikační přístroje a laboratoř. Těžce vybavené policejní síly dvouposchoďovou budovu obklíčily a zablokovaly přístupové cesty.

Marně se však pokoušela s ozbrojencem vyjednávat. Přibližně po třech hodinách se sám zastřelil. Když policisté pronikli na místo činu, nalezli dva mrtvé muže a poblíž i ženu se spoutanýma rukama a nohama. Fran Crenshawová, která se rukojmí stala zřejmě jen shodou okolností, vyvázla jen s menším zraněním.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!