Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na jihu Slovenska se srazil vlak RegioJetu s kamionem. Na místě bylo 12 zraněných

Svět

  11:11
BRATISLAVA - Na jihu Slovenska se dnes ráno srazil vlak dopravce RegioJet z české skupiny Student Agency s nákladním autem. Při kolizi se zranilo více než deset osob včetně řidiče kamionu. O nehodě informovali hasiči, RegioJet i policie.

Vlak RegioJet. foto: MAFRA - Michal ŠulaMichal ŠulaMAFRA

Nehoda se stala na nechráněném železničním přejezdu v obci Zemianska Olča na regionální trati z Bratislavy do Komárna, na které RegioJet zajišťuje státem dotovanou vlakovou dopravu.

Podle mluvčího RegioJetu Aleše Ondrůje si nehoda vyžádala ošetření 11 cestujících s lehkými poraněními a vážné zranění řidiče kamionu. Hasiči původně informovali o osmi zraněných.

Na Slovensku se srazil vlak RegioJetu s kamionem. Na místě je 35 zraněných

Při srážce byla rovněž poškozena souprava vlaku, která po nárazu do nákladního vozu vykolejila. Zatím není známo, z jakých důvodů vjel 41letý řidič maďarského kamionu s nákladem obilí na přejezd v době, kdy tudy projížděl vlak.

Kvůli nehodě byly vlaky na části železniční trati zastaveny. RegioJet oznámil, že zajišťuje nasazení náhradní autobusové dopravy. Uvedl také, že za poslední půlrok jde již o třetí nehodu vlaku s kamionem na zmiňované regionální trati.

Již předchozí nehody způsobily vyřazení dvou motorových jednotek RegioJetu, což vedlo ke snížení přepravní kapacity vlaků na trati. Právě na nedodržování státem objednaných kapacit ze strany RegioJetu upozornilo v říjnu slovenské ministerstvo dopravy. RegioJet tehdy uvedl, že na regionální trať mezi Bratislavou a Komárnem nasadí velkokapacitní soupravu, která podle něj sice nahradí dvě havarované motorové jednotky, ale nevyřeší problém nedostatečné kapacity vlaků v souvislosti s nárůstem počtu cestujících.

Autor: