Středa 19. února 2020svátek má Patrik 2 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Na Silvestra bylo v Rakousku nahlášeno několik sexuálních deliktů

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Reuters

VÍDEŇ Devět lidí dosud oznámilo rakouské policii sexuální delikty ze silvestrovských oslav v Innsbrucku. V Salcburku vyšetřují podezření na nejméně čtyři případy, zatímco ve Vídni prověřují tři udání. Napsal to v pondělí server listu Kurier. Jeden útok má na svědomí afghánský žadatel o azyl, v dalších případech šlo podle serveru o muže jižního vzhledu.

V Innsbrucku na tržišti obtěžovala v noci skupina mužů několik žen z Rakouska, Itálie, Německa a Švýcarska. Kurier napsal, že byli všichni pachatelé jižního vzezření a mladší 30 let. Podle obětí měli černé vlasy a vousy. Vyšetřování zatím neskončilo a policisté si myslí, že útočníci v Innsbrucku bydlí.

V Salcburku pak silně opilý osmnáctiletý afghánský žadatel o azyl obtěžoval na náměstí jednatřicetiletou Němku. Ženu se snažil líbat a osahávat. Mladík skončil v rukou policie, uvedl Kurier.

Z Vídně jsou podle policejního mluvčího hlášeny tři případy osahávání žen. O pachatelích nebyly zveřejněny žádné informace.

Šestadvacetiletá obyvatelka Štýrského Hradce (Graz) vypověděla, že ji na cestě domů ze silvestrovských oslav obtěžovali v centru města dva neznámí muži. Podle ní šlo pravděpodobně o cizince ve věku 25 až 35 let. Oba měli tmavé vlasy a jeden i tmavou bradku, informoval v pondělí server deníku Der Standard.

Rakouská policie rozdávala zdarma ženám před Silvestrem kapesní alarmy, které jim měly pomoci, pokud by se během oslav dostaly do nebezpečí. Strážci zákona tak reagovali na události z předloňských silvestrovských oslav, kdy bylo z několika měst v Německu i v Rakousku hlášeno sexuální napadání a okrádání žen.

Nejvíce incidentů poznamenalo vítání roku 2016 v německém Kolíně nad Rýnem, kde policie do současné doby přijala přes 1200 trestních oznámení, z toho více než 500 kvůli sexuálním deliktům včetně znásilnění. Většina podezřelých spadá podle prokuratury do obecné kategorie uprchlíka. Mezi podezřelými je nejvíce Maročanů a Alžířanů.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...