10. května 2017 16:31, aktualizováno  17:48 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Na Slovensku se během cvičení zřítil policejní vrtulník. Dva hasiči nepřežili

Vrtulník Bell 429 (ilustrační)  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vrtulník Bell 429 (ilustrační) | foto: Lidovky.cz

Bratislava  Nehodu policejního vrtulníku na východě Slovenska ve středu nepřežili dva lidé ze čtyřčlenné posádky. Stroj se zřítil během cvičení. Informovali o tom hasiči a policie.

Policie nejprve uvedla, že dva hasiči a dva policisté, kteří byli na palubě stroje, utrpěli těžká zranění. Mluvčí hasičského sboru Zuzana Farkasová později upřesnila, že nehodu oba hasiči nepřežili. Jeden z nich podle medií zemřel na místě neštěstí, další po převozu do nemocnice.

Vrtulník Bell spadl ve vojenském prostoru letiště v Prešově, a to z výšky 100 metrů a 200 metrů od místa vzletu. Možnou příčinu havárie policie neuvedla. Vrtulníky zmiňované značky získalo slovenské ministerstvo vnitra v létě roku 2015.

Nehody vrtulníků nejsou na Slovensku ojedinělé. Například loni se zřítil na středním Slovensku záchranářský vrtulník, neštěstí nepřežil nikdo ze čtyř lidí na palubě včetně přepravovaného pacienta. Podobná tragédie se stala v létě roku 2015, kdy pád záchranářského vrtulníku nepřežila celá jeho čtyřčlenná posádka. Předloni na Slovensku havaroval také civilní vrtulník, který do země ilegálně pronikl z Ukrajiny. Tato nehoda si vyžádala životy osm lidí, převážně Afghánců. V témže roce při pádu vrtulníku slovenské armády zase zahynul jeho pilot.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz