Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Škola na Floridě zakázala zaměstnávat učitele očkované na covid

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Reuters

Miami - Soukromá škola na Floridě založená antivakcinační aktivistkou varovala učitele a další personál před očkováním proti covidu. Zavedla rovněž pravidlo, že nebude přijímat nové zaměstnance, kteří vakcinaci podstoupili. Informovala o tom ve středu agentura AP.
  8:56

Škola Centner Academy v Miami v pondělí rozeslala rodičům dopis, v němž je informovala o nových pravidlech ve dvou svých kampusech s přibližně 300 žáky od předškolního věku až po osmý ročník základní školy. Učitelé, kteří se již naočkovali, mají nadále docházet do školy, nesmí se ale stýkat s žáky.

Spoluzakladatelka školy Leila Centnerová minulý týden zaměstnancům oznámila, že rozhodnutí učinila s „těžkým srdcem“. Ti, co dosud covidovou vakcínu neobdrželi, mají podle ní počkat minimálně do konce školního roku, přičemž jim doporučila, aby se ani poté nenechávali očkovat.

Centnerová v odůvodnění svého rozhodnutí zaslaném agentuře AP přišla s vědecky nepodloženým tvrzením, že neočkované ženy mohou potratit či si přivodit jiné reprodukční problémy pouze tím, že budou stát v blízkosti očkovaných lidí.

USA znovu začnou očkovat vakcínou Johnson & Johnson. Podávání přerušili kvůli krevním sraženinám

„Tyto vakcíny neobsahují živý virus covidu,“ řekla AP Andrea L. Coxová z Univerzity Johnse Hopkinse. „Nemohou nakazit lidi, které je dostanou, a nemohou virus šířit,“ dodala Coxová s tím, že vakcíny nezpůsobují potraty u žen, které se v těhotenství nechaly očkovat.

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) i instituce zabývající se ženským lékařstvím označily covidové vakcíny používané ve Spojených státech za bezpečné, účinné a důkladně otestované. Učitelé po celých Spojených státech patří do skupiny obyvatel s přednostním právem na očkování proti covidu-19, které je má chránit před nákazou koronavirem po znovuotevření škol.

Johnson může za desetitisíce mrtvých, tvrdí premiérův exporadce Cummings. Rozpoutal bouři

Centnerová a její manžel David Centner založili školu v roce 2019. Její webová stránka propaguje „zdravotní svobodu“ v otázce vakcín a nabízí rodičům možnost vyhnout se očkování, které je jinak na Floridě u žáků povinné. Začátkem dubna Centnerová kritizovala opatření CDC proti šíření koronaviru a řekla, že její škola se jimi neřídí od chvíle, kdy v září opět otevřela.

„Nebudeme dodržovat žádná ze zavedených tyranských opatření. Nenutila jsem žáky, aby nosili roušky,“ řekla na demonstraci „Zdraví a svoboda“ na podporu republikánského kandidáta v Oklahomě, jíž se účastnili stoupenci bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Autor:

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...