Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejméně osm lidí zahynulo v italských soutěskách. Déšť rozvodnil potok mezi skalami

Svět

  19:11aktualizováno  21:55
Řím - Nejméně osm lidí v pondělí zahynulo v rozvodněných soutěskách národního parku Pollino v Kalábrii na jihu Itálie. Informovala o tom italská civilní ochrana. Mezi mrtvými je 24letá Italka, jedna ze zraněných osob pochází z Nizozemska, napsal deník Corriere della Sera. České ministerstvo zahraničí nemá informace, že by se neštěstí týkalo českých turistů.

Raganello foto: Alby3/Wikimedia

Oficiálně je osm mrtvých, ale nelze vyloučit, že se tento počet ještě zvýší, uvedla italská civilní ochrana, aniž upřesnila státní příslušnost obětí. Podle dostupných informací byly v oblasti tři desítky osob ve třech skupinách. Osmnáct osob bylo zachráněno, pět jich je zraněných, napsal Corriere della Sera.

Soutěska řeky Raganello.
Příslušníci záchranného systému v Itálii.

Zemřeli čtyři muži a čtyři ženy. Mezi raněnými jsou dva nezletilí - chlapec a podchlazená dívka, kterou do nemocnice ve městě Cosenza přepravil vrtulník. Zraněná osoba z Nizozemska utrpěla frakturu pánve.

„Naše ambasáda v Římě o případu ví, nicméně v této chvíli nemá informace, že by mezi oběťmi či zraněnými byli Češi,“ řekla mluvčí ministerstva Irena Valentová.

Záchranáři v soutěskách stále hledají případné pohřešované, do pátrání byla zapojena helikoptéra. Na místo byly dopraveny výkonné reflektory, aby akce mohla pokračovat i v noci.

Počasí v Kalábrii už se zlepšilo

Říčka Raganello vyhloubila kaňon, který je místy až kilometr hluboký. V některých částech roku je přístup do něj zakázán, jindy je volně přístupný. Záchranáři se do něj místy slaňují. Počet pohřešovaných neznají proto, že někteří lidé se na místo mohli vydat bez profesionálního průvodce.

„(Soutěska) rozděluje terén a je velmi hluboká a úzká. Představte si skoro kilometrovou hloubku a šířku jen několik metrů. A teď si představte v téhle díře lidi,“ popsal místo šéf místní civilní ochrany Carlo Tansi. Kaňon je dlouhý 17 kilometrů a jeho průměrná hloubka je 400 metrů. Místo láká turisty z celého světa.

Po několika hodinách prudkého deště a silného větru se počasí v okolí města Cosenza v jihoitalském regionu Kalábrie zlepšilo.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!
Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!

Po celý týden soutěžte o kosmetiku oblíbenou dětmi i maminkami. Vyhrajte tu nejjemnější péči, která je vhodná pro potřeby citlivé dětské pokožky a...

Mohlo by vás zajímat