23. února 2018 7:58 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Exčlenové Trumpova týmu Manafort s Gatesem byli obviněni z daňových a bankovních podvodů

Rick Gates před federálním soudem ve Washingtonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rick Gates před federálním soudem ve Washingtonu. | foto: Reuters

WASHINGTON Bývalý šéf volebního týmu amerického prezidenta Donalda Trumpa Paul Manafort a exporadce Rick Gates byli obviněni z dalších trestných činů. Zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller rozplétající kauzu údajného ruského ovlivňování amerických voleb je obvinil mimo jiné z daňového a bankovního podvodu.

Oba muži byli u soudu ve státě Virginie obviněni ze 16 případů daňového podvodu, sedmi případů utajení zahraničních účtů a devíti případů daňového podvodu či spiknutí za účelem daňového podvodu.

Uznání Jeruzaléma podle Trumpa znamená začátek nového přístupu k řešení...
Bývalý šéf volebního týmu amerického prezidenta Donalda Trumpa Paul Manafort.

Manafort s Gatesem se loni dostali do Muellerova hledáčku kvůli stykům s lidmi kolem proruského ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče svrženého v roce 2014. Manafort působil jako jeho poradce a spolu s Gatesem byl obviněn z toho, že se v USA neregistrovali jako „zahraniční agenti“ pracující pro cizí politický subjekt, jak jim to zákon ukládá.

Kromě toho jsou obviněni ze spiknutí za účelem praní špinavých peněz, z křivého svědectví a ze zatajení informací o svých zahraničních bankovních účtech. Oba všechna obvinění odmítají.

ČTK