Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

‚Největší smolaři mezi zloději.‘ Dvojice v Británii na sebe omylem zavolala policii při vykrádání, mobil si přisedli

Svět

  16:54
Londýn - Policie v Anglii se pochlubila, že v jejích rukách skončili největší smolaři mezi zloději. Jeden z nich přímo z místa činu nedopatřením telefonoval na tísňovou linku, informují britská média. Podobný případ se stal v minulosti i v Česku.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Shutterstock

V Praze řešili bizarní vloupačku. Lupič vyhrožoval zapálením domu, po majitelce chtěl klíče od auta a peněženku

Dvojice zlodějů ve středu večer „pracovala“ na vloupání ve městě Stoke-on-Trent v anglickém hrabství Staffordshire. Jeden si ale sedl a aniž by o tom věděl, vytočil zadnicí na telefonu uloženém v kapse tísňovou linku 999. Policie tak slyšela všechno, co muži ve věku 42 a 49 let dělali do okamžiku, než si pro ně přijela hlídka.

„Myslím, že jsme zatkli největší smolaře mezi zloději,“ napsal na Twitteru John Owen ze straffordshirské policie a přidal záběr na jednoho ze dvou charakteristických lupičů-nešťaslivců z americké romantické komedie Sám doma.

Není to poprvé - ve světě, ani u nás - co na sebe zloději upozornili policii mobilním telefonem přímo během svého činu. Například dva lupiči z Plzně na sebe na konci listopadu 2010, jak píše server Aktuálně,  zavolali strážníky téměř stejným způsobem, jako se to stalo nyní v Británii. Smolaři vytočili číslo tísňové linky 158 právě ve chvíli, když se dohadovali, co ukradnou. Mobilní telefon měli zřejmě v kapse.

VIDEO: Devadesátiletý senior přemohl v Modřanech o 55 let mladšího lupiče, toho následně zatkla policie

Britský server The Guardian uvádí zase příklad dvojice, která se v roce 2013 vloupala do automobilu ve Fresnu v Kalifornii. Té se také podařilo přivolat na sebe omylem policii. Zatímco Nathan Teklemariam a Carson Rinehart diskutovali asi půl hodiny o svých plánech, operátor dokázal muže lokalizovat a pár byl posléze zatčen.

„To, že je zločin zachycen od začátku do konce, se prostě jen tak nestane,“ komentoval tehdy situaci seržant Jaime Rios. „V době zatčení hovor stále běžel a až důstojník vzal telefon a hovor sám ukončil.“

Na zloděje čekají ale i různé další nástrahy kromě jejich vlastních mobilních telefonů, jak se na vlastní kůži přesvědčil i muž na následujícím videu, který se dokázal sám „zabásnout“ ještě před příjezdem policie.

Autoři: ,