13. ledna 2012 12:15 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Němci vtipkují: Naznačuje kancléřka, kam směřuje euro?

Zednářské gesto? Podle některých není kancléřčino oblíbené držení rukou náhoda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zednářské gesto? Podle některých není kancléřčino oblíbené držení rukou náhoda |

BERLÍN Kancléřka Angela Merkelová ráda a často používá jedno gesto. Spojí prsty na rukou takovým způsobem, že uprostřed vznikne prázdný prostor. Na internetu se kvůli tomu už vyrojily nejrůznější okultní teorie a kancléřka se stala terčem mnoha vtipálků.

Pyramida, sněhový pluh nebo jednoduše střecha, tak na německých webech referují o gestu, jenž často používá Merkelová a které se v posledních dnech stalo u našich sousedů populárním tématem. Po významu kancléřčina oblíbeného držení rukou pátral například i portál Stern.de, který jej fundovaně označuje jako "diamant síly".

Kancléřčin černý kostýmek

Zednářské gesto? Podle některých není kancléřčino oblíbené držení rukou náhoda

Prstů ve tvaru pyramidy se pochopitelně chytili také vyznavači okultních hnutí. Ruce uprostřed těla, prsty ve tvaru pyramidy: jasný symbol svobodných zednářů. "Merkelové toto gesto doporučili lidé, kteří vědí víc než běžní smrtelníci. Propojuje totiž energetické linie těla a navíc energii uzavře tak, že neuniká ven, ale naopak tělem nepřerušovaně cirkuluje," zní další vysvětlení z tábora záhadologů.

Záměr nebo náhoda?
Gesto si pod drobnohled vzali i mnozí odborníci na řeč těla. Pokud špičky prstů ukazují před tělo, jedná se o agresivní gesto moci. Prsty kancléřky ale míří k zemi, a to podle expertů vyjadřuje kancléřčinu touhu po sounáležitosti.

Na setkání evropských špiček v Bruselu.

Na setkání evropských špiček v Bruselu.

O zdaleka nejlepší interpretaci záhadného držení rukou se ale postarali vtipálci. Podle nich se totiž německá kancléřka jen snaží naznačit budoucí směřování evropské měny. "Konečně víme, kam míří euro", stojí pod jednou z fotek.  

Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.