Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pobodal dvě dívky v Německu, jedna zemřela. Podezřelým je Eritrejec

Svět

  12:36aktualizováno  18:46
Život čtrnáctileté dívky a těžké zranění o rok mladšího děvčete si v pondělí ráno vyžádal útok muže v Illerkirchbergu na jihozápadě Německa. Sedmadvacetiletý Eritrejec zaútočil, když šly dívky do školy. Policie ho zatkla v blízkém útulku pro uprchlíky, kde se ukryl. Motiv činu zjišťuje.

Muž se po útoku skryl v obytném domě. Zda v něm bydlí, není jasné. Policie posléze budovu obklíčila, vstoupila dovnitř a tři lidi zadržela, mezi nimi i údajného pachatele. Na místo přijela i specializovaná zásahová jednotka.

Podezřelým z útoku je sedmadvacetiletý žadatel o azyl z Eritreje, uvedla policie. Nyní je pod policejním dozorem v nemocnici. Spolu s podezřelým zadrželi policisté dvojici dalších mužů, taktéž eritrejské žadatele o azyl. Oba vyslýchají.

Pachatel dívky v malém městě v Bádensku-Württembersku napadl ráno kolem 7:30, když mířily na školní autobus, kterým jezdí do sousední obce do školy. Starší z nich byla v tak vážném stavu, že ji na místě zdravotníci museli oživovat. Po převezení do nemocnice však zraněním podlehla, druhá dívka je nadále ve vážném stavu.

Jeden z kolemjdoucích stanici SWR řekl, že na místě činu, kam se vydal, když odtud slyšel zvuky, našel krvácející dívku s „obrovskou bodnou ranou v břiše“. Druhá dívka podle něj měla bodnou ránu pod hrudníkem.

Přesná zranění sice policie nepotvrdila, uvedla však, že podle prvních poznatků skutečně útočil muž nožem. Ten také policisté našli u podezřelého, když ho dopadli.

Illerkirchberg leží zhruba dvě hodiny západně od Mnichova a žije v něm asi pět tisíc obyvatel.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat