Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Studenti po jídle zmodrali. V Německu vyšetřují pokus o vraždu, do lahví s mlékem a vodou se dostal jed

Svět

  13:36
Několika studentům a zaměstnancům Technické univerzity v německém Darmstadtu se náhle udělalo špatně. Ruce a nohy jim zmodraly. Policie začala incident vyšetřovat jako pokus o vraždu, podle ní byli otráveni. Motiv není jasný.

Sedm lidí muselo vyhledat zdravotnickou pomoc po požití nápojů a jídla z kuchyně Institutu materiálových věd. Třicetiletý student byl v ohrožení života, lékařům se jej ale povedlo stabilizovat.

Vyšetřovatelé založili speciální čtyřicetičlennou skupinu nazvanou Licht (Světlo). Podle deníku Bild rozhodně vyloučili, že by se mohlo jednat o nehodu.

Domnívají se, že do lahví s mlékem a vodou ve třech kuchyňkách dal neznámý pachatel (či pachatelé) během víkendu látku vyvolávající otravu, která se vyznačuje „pronikavým zápachem“.

„Identifikovali jsme látku, která může být zdraví škodlivá a dokonce smrtelná,“ prohlásil vrchní státní zástupce Robert Hartmann.

Nechtěl říci, jaké toxiny policie v zabavených potravinách našla, na základě „taktických vyšetřovacích úvah“. Motiv pachatele či pachatelů též není znám.

Německu hrozí tajemný travič potravin. Požaduje deset milionů eur

„Jsme šokováni zřejmým zločinem, ke kterému došlo na naší univerzitě,“ řekla rektorka Tanja Bruehlová. Škola vyzvala studenty, ať konzumují jen jídlo a pití, které nepochází z univerzity.

Policie zasaženou budovu uzavřela. Prohledala i další části univerzitního kampusu, ale jiné případy otravy nezaznamenala.

Nikdo další neoznámil, že by cítil nevolnost. Podle vedení univerzity už žádné nebezpečí nehrozí.

Studenti jsou však podle listu Frankfurter Allgemeine přesto nervózní. Budova je přístupná jen lidem s elektronickým klíčem. Myslí si, že strůjci otravy tedy museli být z univerzity.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat