Sobota 7. prosince 2019svátek má Ambrož, Benjamin 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
6. září 2013 10:55 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Nepovedený rituál vymítání duchů připravil exorcistu o život

Oficiálním náboženstvím na Srí Lance je buddhismus, mnoho obyvatel však věří na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oficiálním náboženstvím na Srí Lance je buddhismus, mnoho obyvatel však věří na... | foto: www.hedvabnastezka.cz

COLOMBO Rituál, který měl vyhnat duchy z údajně strašidelného domu na okraji srílanského hlavního města, připravil o život místního exorcistu. Ten nejprve obětoval kočku a pak nechtě i sám sebe: nechal se pohřbít zaživa a zemřel. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na srílanskou policii.

Dvaatřicetiletý Maxi Castro, kterého povolali obyvatelé domu, aby je zbavil zlých duchů, nejprve obětoval kočku, a pak se nechal pohřbít do mělkého hrobu. Z něj ho měli přihlížející vytáhnout ve chvíli, kdy jim dá znamení špičkou meče, který si s sebou vzal pod zem.

Když se ani po třech hodinách meč z hlíny nevynořil, rozhodli se lidé exorcistu vykopat, ale už nejevil známky vědomí. V nemocnici lékaři stanovili jeho smrt.

ČTĚTE TAKÉ:

"Viděl jsem ho podobné rituály provádět v chrámu před šesti měsíci a pozval jsem ho, aby zbavil démonů můj dům," řekl místní rozhlasové stanici učitel Vasantha Bandara. "Řekl mi, že mě provází smůla, protože mi někdo v domě roztrousil popel z nebožtíka, ale že tímto rituálem zlé duchy zažene."

Zhruba 70 procent obyvatel Srí Lanky jsou buddhisté. Mnoho místních obyvatel ale věří také na černou magii, čarodějnictví a exorcismus, a velkou váhu přikládá rovněž astrologii. Astrologové rozhodují i o významných státních událostech.

ČTK, Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!