1. srpna 2014 9:33 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Noční boje na Ukrajině si vyžádaly dalších 20 obětí

Boje na Ukrajině pokračují. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boje na Ukrajině pokračují. | foto: Reuters

KYJEV Při nočním útoku proruských rebelů na východě Ukrajiny přišlo o život na 20 ukrajinských vojáků, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní televizi. Armádní představitelé zatím informaci nepotvrdili, počet obětí prý nejspíš bude nižší.

K útoku došlo nedaleko místa, kde bylo 17. července sestřeleno malajsijské letadlo s 298 lidmi na palubě. Z pádu letounu se vzájemně obviňují separatisté a ukrajinská armáda.

PSALI JSME:

Ukrajinští výsadkáři se prý dostali pod minometnou a tankovou palbu povstalců poblíž města Šachtarsk. I když se armádě podařilo separatisty z některých míst vytlačit, právě v této oblasti i nadále pokračují intenzivní boje.

Ukrajinská armáda vyhlásila ve čtvrtek na východě Ukrajiny jednodenní příměří. Nizozemští a australští experti a mezinárodní pozorovatelé z Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) se tak poprvé po téměř týdnu snažení mohli dostat na místo pádu malajsijského letounu.

Podle šéfa ukrajinského generálního štábu Viktora Muženka by měla aktivní fáze bojů proti proruským separatistům na východě země skončit do měsíce. "Protiteroristickou operaci" zahájila Ukrajina v polovině dubna. Podle OSN si boje v oblasti vyžádaly již nejméně 1100 mrtvých.

Lidovky.cz, ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.