21. října 2015 11:41 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Norsko vybuduje u hranic s Ruskem středisko pro migranty

Provizorní stan pro uprchlíky na hranicích Norska a Ruské federace. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Provizorní stan pro uprchlíky na hranicích Norska a Ruské federace. | foto: Reuters

OSLO Norsko se kvůli přibývajícímu počtu migrantů, kteří do země přicházejí přes hranici s Ruskem, rozhodlo zprovoznit na severu země pro tyto lidi přijímací centrum. Vzniknout by mělo v bývalých kasárnách v městečku Kirkenes, uvedla agentura NTB. Do Norska letos z Ruska dorazilo na 1500 migrantů, většinou Syřanů. V předchozích letech přitom takto přicházely maximálně desítky lidí.

Podle norských úřadů nyní čtvrtina z celkového počtu běženců přichází právě přes norsko-ruskou hranici, konkrétně přes hraniční přechod Storskog.

Podle ministerstva spravedlnosti se ale z větší části jedná o Syřany, kteří před příchodem do Norska delší dobu legálně pobývali v Rusku. Ministr spravedlnosti Anders Anundsen, člen protiimigrační Strany pokroku, chce proto na základě dohody s Moskvou tyto lidi vracet zpět do Ruska.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!