10. července 2012 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Hit internetu: ostrá debata v jordánské televizi

Jordánský poslanec v televizní debatě vytasil zbraň. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jordánský poslanec v televizní debatě vytasil zbraň. | foto: Reprofoto

AMMÁN Zuřivá televizní debata jordánských politiků z minulého týdne aspiruje na to stát se další legendou na serveru YouTube. Studiem létala bota a na řadu přišla i zbraň. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Nicméně zbraň tasící poslanec čelí obvinění z pokusu o vraždu.

Povedenou scénku na YouTube shlédlo na 300 tisíc lidí a jejich počet stále roste.

Incident se stal ve čtvrtek, když téma jordánské politiky vůči Sýrii rozžhavilo do běla aktivistu Mansúra Sajfa al-Din Murada a poslance Mohhameda Šavabku. Uprostřed sedící host diskuse se jen marně snažil oba šílence uklidnit.

Debata se rychle zvrtla ve stále osobnější hádku, ve které jeden druhého obviňovali ze zločinů a dokonce i různých úchylek. "Platí tě syrský režim!", hulákal Šavabka na Murada. "Agente Mosadu," kontroval Murad. "Podvodníku!" zněla odpověď.

Situace se definitivně vyhrotila, když Murad urážel Šavabkova otce. Pak už televizním studiem prolétne bota mířící na Murada, jenž zůstává v zákrytu stolu. Nepříčetný poslanec ale nekončí na svého rivala tasí zbraň. Mezi muže nakonec statečně skočí třetí debatér a horkokrevný politik pistoli zastrčí zpět za pas. V hádce však oba pokračovali dál.

Lidovky.cz
Z. sohorova Banda 9:15 11.7.2012

Advantage Consulting, s.r.o.
MONTÁŽNÍ TECHNIK BRNO

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 19 000 - 24 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz