Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

O Janu Šimákovi i o názoru Němců na pomoc Řecku

Svět

  12:11
Dnešní trafiku pojmu očima sportovního fanouška. To znamená, že nejprve zmíním dvě zprávy ze německého fotbalu, které se týkají místních českých profesionálů. Až na závěr pak přijde informace o tom, zda Němci podporují finanční pomoc Řecku.
Řecko (ilustrační foto)

Řecko (ilustrační foto) foto: Shutterstock

První článek se týká českého fotbalisty Jana Šimáka, který od půlky sezóny působí ve službách bundesligové Mohuči. Pro Šimákovu kariéru je podle pozorovatelů typické to, že se v ní střídá cimrmanovsky řečeno fáze očekávání a fáze zklamání. Sluší se ale dodat, že v Německu Šimák podává určitě lepší výkony, než tomu bylo svého času třeba ve Spartě.

Deník Frankfurter Allgemeine Zeitung nyní ve své regionální příloze Šimákovi věnoval velký článek s názvem Začíná éra Jana Šimáka?. List k tomu podnítilo to, že 31letý Čech se po období zdravotních peripetií, kdy měl problémy například s přitahovačem stehenního svalu, dává opět do kupy a o víkendu dokonce v utkání s Frankfurtem vstřelil gól, který přispěl k remíze.

Deník se proto snaží odhadnout, zda se ofenzivní Šimák může skutečně stát motorem záložní řady. V klubu mu zdá se zatím věří. "U něj je třeba mít trochu trpělivosti," podotkl trenér Mohuče Thomas Tuchel. Sám Šimák ještě není spokojen se svou kondicí. "Chybí mi síla a dynamika," postěžoval si. List své hodnocení uzavírá tím, že Šimákovi by k trvalejším lepším výkonům mohlo pomoci to, že s ním již tři týdny v Mohuči žije jeho rodina.CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTĚTE ZDE

Deník Süddeutsche Zeitung zase jeden ze svých redakčních komentářů věnoval situaci v bundesligovém Hamburku, kde byl nedávném debaklu 1: 5 s Hoffenheimem odvolán trenér Bruno Labbadia. Podle názoru deníku je až groteskní to, jakým způsobem hráči Hamburku - v klubu hrají i Češi David Jarolím a David Rozehnal - zápas s Hoffenheimem sabotovali. Něco takového prý nemá ve 47leté historii bundesligy obdoby. Labbadia totiž mezi hráči klubu byl velmi neoblíbený, útěchou podle agentur pro něj může být to, že dostane odstupné milion euro. CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTĚTE ZDE

A poslední nefotbalová zpráva. Podle čerstvého průzkumu většina Němců finanční pomoc Řecku odmítá. Konkrétně 47 procent ji považuje za špatné rozhodnutí a pro je pouze 33 procent. V Bruselu se výsledky průzkumu postaraly o poprask. Negativní nálady Němců vyvolaly vrásky na čele i u bývalého italské ministerského předsedy Giuliana Amata. "Německo nemůže přežít samo jako katedrála v poušti, " citoval ho deník Die Welt.
CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTĚTE ZDE