8. prosince 2017 9:26 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Opilého myslivce vykázali z baru. Zastřelil muže, zranil číšnici a spáchal sebevraždu

Myslivec (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Myslivec (ilustrační foto). | foto:  Petr Topič, MAFRA

BRATISLAVA Opilý myslivec zastřelil v baru na jihu Slovenska muže, postřelil číšnici a pak spáchal sebevraždu. Žena byla ve vážném stavu převezena do nemocnice. Informovala o tom v pátek slovenská policie.

Incident ve městě Hurbanovo v noci na pátek patrně odstartovalo rozhodnutí majitele baru, který opilého myslivce vykázal. Myslivec se nejprve přesunul do jiného podniku a pak pravděpodobně vozem taxi odjel domů. Z bydliště vzal dvě ze šesti zbraní, které měl v legálním držení. Policie uvedla, že muž následně pod vlivem alkoholu nasedl do auta, krátce nato havaroval a do zmiňovaného baru pokračoval asi dva kilometry pěšky.

Podle dostupných informací myslivec po opětovném příchodu do baru začal střílet po číšnici. Když se na její obranu postavil její devětadvacetiletý přítel, myslivec nejprve postřelil tohoto muže do nohy a pak ho druhou zbraní zabil střelou do hlavy. Střelec pak obrátil zbraň proti sobě, zemřel na místě.

Slovensko v minulosti zpřísňovalo podmínky pro držení zbraní. Například v roce 2011 parlament v reakci na masakr, při kterém střelec upraveným samopalem usmrtil v Bratislavě sedm lidí, další zranil a pak zbraň obrátil proti sobě, zavedl změnou zákona například povinné psychologické posudky pro žadatele o zbrojní průkaz.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz