Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Pákistánský černý den. Na lodi zemřelo deset dětí, shořel autobus plný lidí

Zbytky autobusu, který po pádu vzplál. (29. ledna 2023) foto: ČTK

Po potopení lodi na jezeře v Pákistánu zahynulo podle policie deset dětí, informovaly tamní agentura. Neštěstí se stalo na severozápadě země. Podobně tragická nehoda se stala týž den i na jihozápadě země, kde autobus plný lidí sjel z mostu a začal hořet. Podle prvních informací při nehodě zahynulo čtyřicet lidí.
  11:01

Podle vyjádření policie, bylo všem obětem nalezeným v jezeře Tanda Dam v provincii Chajbar Paštúnchwá mezi sedmi a čtrnácti lety. Policejní úředník dodal, že se podařilo zachránit jedenáct dětí, z toho šest je ve vážném stavu. Na lodi se plavilo asi 25 až 30 studentů školy koránu, kteří byli na školním výletě.

V Pákistánu jsou nehody plavidel, která si vyžádají četné oběti, častá. Přetížené lodě ve špatném technickém stavu často ztrácejí rovnováhu a způsobují pády cestujících do vody.

Mnoho Pákistánců neumí plavat, zejména ženy, kterým to neumožňují konzervativní zvyklosti jejich země. Ke dnu je snáze táhne i jejich namočené oblečení, které je zahaluje od hlavy k patě a tvoří jeden kus.

Další neštěstí, které se událo ve stejný den, byla nehoda autobusu na jihozápadě Pákistánu. Vozidlo po pádu z mostu explodovalo a na místě je nejméně čtyřicet mrtvých. Úřady obě nehody stále stále vyšetřují.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat