12. března 2017 8:11 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Panenství za 135 tisíc. Španělská policie dopadla kuplíře dražící nezletilou dívku

Ilustrační foto: Gang nabízel panenství nezletilé dívky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto: Gang nabízel panenství nezletilé dívky | foto: www.thesmokinggun.com

MADRID Španělská policie rozprášila gang pasáků prostitutek, který na internetu za úplatu nabízel panenství nezletilé dívky. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na policejní komuniké. Vyšetřování vyústilo v zatčení sedmi osob, obviněných z prostituce, sexuálního zneužívání a zneužívání dětí a mladistvých. Policie přitom „osvobodila šestnáctiletou dívku, jejíž panenství se prodávalo za 5000 eur (asi 135 tisíc korun)“.

Gang poskytoval různé sexuální služby v letovisku Marbella v Andalusii na jihu země; mimo jiné zajišťoval společnice zámožným klientům, kterým je dopravoval ať už do jejich domovů nebo do hotelů. Nabídku přitom inzeroval na internetu.

Španělská policie má od roku 2013 zvláštní program boje proti obchodu s lidmi, který občanům umožňuje úřady diskrétně telefonicky či internetovou poštou informovat o svém podezření. V nejnovějším případě policie nejprve dostala anonymní mail, upozorňující na inzerát údajně zletilé dívky, která však vypadala mnohem mladší. Poté jiný občan telefonicky ujistil, že dotyčné je ve skutečnosti šestnáct let.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz