12. května 2013 19:10 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Papež otevřeně odmítl potraty. Vyzval k ochraně nenarozených dětí

Papež otevřeně odmítl potraty. Vyzval k ochraně nenarozených dětí  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Papež otevřeně odmítl potraty. Vyzval k ochraně nenarozených dětí | foto: Reuters

VATIKÁN Papež František vyzval k právní ochraně dosud nenarozených dětí, aby tak "lidská společnost zabezpečovala člověka od prvního okamžiku jeho existence". Podle agentury AFP se tak nová hlava římskokatolické církve vůbec poprvé ve své funkci tak otevřeně vyslovila proti interrupcím.

Papež v části dnešní modlitby hovořil o "obraně posvátnosti lidského života", která je podle něj i ústředním tématem "roku víry", jemuž budou v polovině června věnovány zvláštní obřady.

ČTĚTE TAKÉ:

František, jehož konzervativní postoje k těmto otázkám jsou všeobecně známé od dob jeho působení jako arcibiskupa Buenos Aires, rovněž vyzval k tomu, aby všichni věnovali pozornost "velmi důležité otázce úcty k životu od početí".

Papež v této souvislosti pozdravil účastníky dnešního průvodu "za život", kterého se dopoledne v Římě zúčastnilo na 30 000 věřících. Ocenil boj zaměřený na zajištění "právní ochrany embryím" a tímto i "ochranu každého člověka od prvního okamžiku jeho existence".

Papež tak zůstal věrný linii svých předchůdců Jana Pavla II. a Benedikta XVI., kteří ve střetu s evropskou a severoamerickou společností neoblomně hájili ochranu lidského života v souvislosti s interrupcemi a eutanazií.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz