Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Paraguayského protimafiánského prokurátora zavraždili na líbánkách v Karibiku

Marcelo Pecci. foto: Reuters

Známého paraguayského prokurátora Marcela Pecciho, který se zaměřoval na potírání organizovaného zločinu, našli zavražděného během líbánek v turistickém letovisku v Kolumbii. Na místo útoku vyslal tamní ministr obrany specializovanou policejní jednotku. Vyšetřování probíhá.
  8:36

Informovala o tom agentura AP, která s odkazem na úterní informace úřadů napsala, že Pecciho zastřelili ozbrojenci, kteří se k pláži u hotelu dostali na vodním skútru.

Pecci trávil líbánky na kolumbijském poloostrově Barú v Karibském moři. V dubnu se 45letý prokurátor oženil s novinářkou Claudií Aguileraovou, která v úterý na sociálních sítích oznámila, že je těhotná.

Podle zástupců hotelu Decameron, kde novomanželé pobývali, se útok odehrál na pláži. Ozbrojenci vystřelili i na člena ostrahy, ten ale nebyl zraněn. Útok přestála i Aguileraová, která posléze řekla paraguayským médiím, že její manžel nedostal žádné výhrůžky.

Vraždu odsoudili nejvyšší představitelé Paraguaye i Kolumbie; kolumbijská ministryně zahraničí a viceprezidentka Marta Lucía Ramírezová uvedla, že vyšetřovatelé se pokusí objasnit motivy činu a co nejdříve najít pachatele. Ministr obrany Diego Molano oznámil, že na místo útoku vyslal specializovanou policejní jednotku, do které budou přizváni i vyšetřovatelé z Paraguaye a z USA.

Pecci se zaměřoval na případy spojené s organizovaným zločinem, na praní špinavých peněz a drogové delikty, napsala agentura Reuters. Vedl například vyšetřování loňské vraždy dcery jednoho z paraguayských guvernérů, na stole měl i případ lednové střelby na koncertě, kde zemřel drogový dealer a manželka známého fotbalisty.

Autoři: ,

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...