14. ledna 2019 14:21 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Pikantní detaily kolem rozvodu Jeffa Bezose: s milenkou spal v hotelech i posteli své ženy

Jeff Bezos a jeho údajná milenka Lauren Sanchezová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeff Bezos a jeho údajná milenka Lauren Sanchezová. | foto: Twitter.com

LOS ANGELES/ PRAHA Tajné schůzky v hotelech, cesty soukromým letounem i erotické zprávy stály podle amerických bulvárních deníků za rozpadem manželství nejbohatšího muže světa. Jeho 25 let trvající vztah rozbila osmiměsíční eskapáda s bývalou televizní moderátorkou.

„Chci tě cítit, chci tě vdechnout. Chci tě pevně držet. Chci tě líbat na rty. Miluji tě. Jsem do tebe zamilován,“ psal podle amerických bulvárních deníků miliardář a zakladatel společnosti Amazon Jeff Bezos své milence Lauren Sanchezové.

Jejich komunikace ale obsahovala i mnohem explicitnější materiály včetně snímků, na kterých je miliardář svlečený do půl těla, nebo dokonce jeho genitálie. Milenecký pár svůj vztah tajil před svými partnery přes osm měsíců, během nichž se setkávali při intimních večeřích, létali společně soukromým letadlem či u sebe přespávali.

Lauren Sanchezová se svým mužem a milencem na jedné fotografii. Jeff Bezos...

Lauren Sanchezová se svým mužem a milencem na jedné fotografii. Jeff Bezos (vpravo) se kvůli vztahu s bývalou moderátorkou Fox News rozvedl.

Jejich vztah odhalil minulý týden americký časopis National Enquirer, který předložil také tvrzení, že se setkali například v jednom z bostonských hotelů jen pár hodin poté, co Bezosova rodina opustila město.

Následně pak o tomto vztahu informovaly i britské bulvární deníky jako Daily Mail. Podle něj byl Bezos naprosto zamilovaný do bývalé televizní hvězdy stanice Fox. „Nemusíme se bát, že se nám neotevře padák, protože skáčeme spolu,“ psal Bezos Sanchezové. Dokonce prý pronajal soukromý bungalov v Beverly Hills, aby v něm milenci strávili noc. Přitom to bylo jen pár bloků od jeho domu, ve kterém zůstala jeho žena.

Jeff Bezos se svou manželkou MacKanzie.
Jeff Bezos se svou manželkou MacKanzie.

Podle časopisu Enquirer oznámil Bezos svůj rozvod se ženou již ve středu, protože věděl, že magazín zveřejní příběh jeho nevěry. Dokonce se prý snažil i zabránit v tom, aby článek vyšel. „Nemůžeme od nich tu story koupit?“ ptal se prý jednoho ze svých přátel.

Zakladatel a generální ředitel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos, který je nejbohatším člověkem na světě, se tedy nakonec po 25 letech manželství dohodl na rozvodu se svou ženou MacKenzie.

Rozdělí si miliardy dolarů

Čtyřiapadesátiletý miliardář tak přijde při rozvodu o polovinu svého pohádkového bohatství. Jeho žena tak získá polovinu majetku, který je srovnatelný s ročním hrubým domácím produktem Maďarska. „Měli jsme jako sezdaný pár skvělý společný život a vidíme před sebou skvělou budoucnost jako rodiče, přátelé a partneři v podnicích a projektech,“ uvedli manželé minulý týden ve společném prohlášení.

Společnost Amazon minulý týden vystřídala softwarovou firmu Microsoft na pozici nejhodnotnějšího veřejně obchodovaného podniku ve Spojených státech. Hodnota Bezosova majetku se díky podílu v Amazonu vyšplhala až na 160 miliard dolarů (zhruba 3,6 bilionu korun), upozorňuje agentura Reuters.

Bezos založil firmu Amazon v roce 1994. Loni v dubnu uvedl, že manželčina podpora sehrála při založení podniku významnou roli. Upozornil rovněž, že manželka v prvním roce vedla účetnictví firmy.

Osmačtyřicetiletá MacKenzie Bezosová je nyní spisovatelkou. Manželé mají čtyři děti - tři syny a adoptovanou dceru. Loni založili fond na podporu rodin bez domova a výstavbu školek v chudých komunitách, píše server BBC.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz