10. dubna 2017 15:50, aktualizováno  21:40 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Po celém Slovensku byly hlášeny bomby na soudech a úřadech, šlo o planý poplach

Bratislava - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bratislava - ilustrační foto | foto: Foto Profimedia.cz

BRATISLAVA Po celém Slovensku byly kvůli hrozbě bombového útoku prohledávány budovy soudů a úřadů. Oznámil to v pondělí server hnonline.sk, podle něhož byly prohlídky budov zahájeny v souvislosti s prověřováním anonymního oznámení přijatého v Košicích. Poplach byl planý.

Anonym hovořil o uložené bombě na soudu, ale neupřesnil, na jakém soudu, a tak policie musela prověřovat více než padesátku budov, z kterých vykázala stovky lidí. Planý poplach se podle serveru Pravda.sk týkal 56 soudů - všech okresních, jednoho krajského a nově zřízeného exekučního soudu. „Výbušninu nikde nenašli,“ konstatoval server.

„Policisté natáhli okolo pásku a se psy prohledávali celou budovu. Museli jsme, všichni zaměstnanci, opustit prostor, nikdo tam nesměl zůstat. Přerušili jsme i soudní jednání. Dvě hodiny jsme čekali venku,“ vylíčila situaci zaměstnankyně jednoho ze soudů na západě Slovenska.

Na skoro každém soudu pracuje stovka lidí, kromě nich se v budovách nachází veřejnost. Na prohlídku jedné budovy je zapotřebí okolo 30 policistů, vypočítala Pravda.sk.

Pokud policie vypátrá autora falešného hlášení, může mu hrozit až pět let vězení za šíření poplašné zprávy. V případě ochromení činnosti státního orgánu se trest zvyšuje na až osm let. Nicméně podle slovenských médií jde o pravidelně opakující se situaci.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
JUNIOR FINANCIAL CONTROLLER Praha

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 33 000 - 40 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz