Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pomatený Bulhar pobodal v Británii českého řidiče, s nožem v ruce ho pak honil po továrně Pirelli

Svět

  17:59
Na takovou noc třiačtyřicetiletý český řidič kamionu zřejmě nikdy nezapomene. Když v britské továrně na pneumatiky Pirelli v noci čekal, až mu naloží auto, zničehonic ho nožem napadl mladý bulharský dělník. Čech utrpěl četná bodná zranění. Útočník se totiž domníval, že je to obchodník s lidmi. Podle psychiatrů Bulhar trpí paranoidní schizofrenií.

Britská policie (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Případ se stal 19. dubna ve městě Carlisle na severozápadě Anglie, přičemž aktuálně ho řeší místní soudy. Podle britských médií se oba muži vůbec neznali. Řidič Michael Kadlčík seděl v kabině vozu a čekal na nakládku, když mu najednou 20letý agenturní pracovník z Bulharska Martin Božkov zaťukal na okénko.

Továrna na pneumatiky Pirelli v anglickém Carlisle.
Továrna na pneumatiky Pirelli v anglickém Carlisle.

Kadlčík vylezl ven a Bulhar ho začal bodat. Svědci pak viděli, jak řidič utíkal kolem skladu, křičel o pomoc, z hlavy mu stříkala krev, za ním běžel Božkov a s nožem v ruce dělal opakované pohyby jako při bodání. Čech se nakonec zabarikádoval v kanceláři, čímž si zřejmě zachránil život. Policii o tři dny později s pomocí tlumočníka vypověděl, že se domníval, že zemře.

„Byl pronásledován do skladové části areálu a kolem skladu,“ řekl podle webu newsandstar.co.uk žalobce Jacob Dyer porotě Korunního soudu v Carlisle. „Svědci viděli útok. Viděli, jak pan Kadlčík běžel a křičel,“ dodal během stání.

Napadeného muže záchranáři odvezli na traumacentrum Všeobecné nemocnice v Newcastlu. „Utrpěl bodná zranění hlavy, horní části těla, nohy a měl propíchnuté plíce,“ napsal server listu The Northern Echo.

Ústavní péče

Podle webu Korunní soud v Durhamu nyní vyslechl, že Božkov v době činu nebyl mentálně v pořádku. Dva psychiatři se shodli, že Bulhar je paranoidní schizofrenik a hrozí u něj recidiva.

„Řidič nákladního automobilu se vám znelíbil, protože jste propadl bludu, že byl obchodníkem s lidmi,“ řekl útočníkovi soudce James Adkin. Zároveň mu kvůli závažnosti trestného činu, nemoci a možné recidivě nařídil ústavní péči. Božkov byl nicméně v nemocnici již od útoku v dubnu.

Autor:

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...