Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pomatený Bulhar pobodal v Británii českého řidiče, s nožem v ruce ho pak honil po továrně Pirelli

Svět

  17:59
Na takovou noc třiačtyřicetiletý český řidič kamionu zřejmě nikdy nezapomene. Když v britské továrně na pneumatiky Pirelli v noci čekal, až mu naloží auto, zničehonic ho nožem napadl mladý bulharský dělník. Čech utrpěl četná bodná zranění. Útočník se totiž domníval, že je to obchodník s lidmi. Podle psychiatrů Bulhar trpí paranoidní schizofrenií.

Britská policie (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Případ se stal 19. dubna ve městě Carlisle na severozápadě Anglie, přičemž aktuálně ho řeší místní soudy. Podle britských médií se oba muži vůbec neznali. Řidič Michael Kadlčík seděl v kabině vozu a čekal na nakládku, když mu najednou 20letý agenturní pracovník z Bulharska Martin Božkov zaťukal na okénko.

Továrna na pneumatiky Pirelli v anglickém Carlisle.
Továrna na pneumatiky Pirelli v anglickém Carlisle.

Kadlčík vylezl ven a Bulhar ho začal bodat. Svědci pak viděli, jak řidič utíkal kolem skladu, křičel o pomoc, z hlavy mu stříkala krev, za ním běžel Božkov a s nožem v ruce dělal opakované pohyby jako při bodání. Čech se nakonec zabarikádoval v kanceláři, čímž si zřejmě zachránil život. Policii o tři dny později s pomocí tlumočníka vypověděl, že se domníval, že zemře.

„Byl pronásledován do skladové části areálu a kolem skladu,“ řekl podle webu newsandstar.co.uk žalobce Jacob Dyer porotě Korunního soudu v Carlisle. „Svědci viděli útok. Viděli, jak pan Kadlčík běžel a křičel,“ dodal během stání.

Napadeného muže záchranáři odvezli na traumacentrum Všeobecné nemocnice v Newcastlu. „Utrpěl bodná zranění hlavy, horní části těla, nohy a měl propíchnuté plíce,“ napsal server listu The Northern Echo.

Ústavní péče

Podle webu Korunní soud v Durhamu nyní vyslechl, že Božkov v době činu nebyl mentálně v pořádku. Dva psychiatři se shodli, že Bulhar je paranoidní schizofrenik a hrozí u něj recidiva.

„Řidič nákladního automobilu se vám znelíbil, protože jste propadl bludu, že byl obchodníkem s lidmi,“ řekl útočníkovi soudce James Adkin. Zároveň mu kvůli závažnosti trestného činu, nemoci a možné recidivě nařídil ústavní péči. Božkov byl nicméně v nemocnici již od útoku v dubnu.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Hledání dárku pro dítě nebo maminku: Co takhle jim darovat zábavu ve vaně?
Hledání dárku pro dítě nebo maminku: Co takhle jim darovat zábavu ve vaně?

Na relax ve vaně mnohdy v každodenním shonu zapomínáme. Koupelovými solemi a koncentráty německé značky tetesept darujete svým blízkým odpočinek a...

Mohlo by vás zajímat