24. září 2019 14:30 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Na Islandu zemřel 44letý český turista, cestoval sám na kole po odlehlé vnitrozemské silnici

Islandská silnice F26 zvaná Sprengisandsleið. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Islandská silnice F26 zvaná Sprengisandsleið. | foto: CC BY 3.0: rheins; Wikimedia

Vedle nezpevněné silnice F26 na jihu Islandu bylo v pátek objeveno tělo mrtvého českého turisty. Tamní policie to oznámila až v pondělí. Podle islandských médií šlo o muže ročník 1975, který po ostrově cestoval na kole. Vyšetřování zatím neprokázalo cizí zavinění.

Událost bez dalších podrobností potvrdilo české ministerstvo zahraničí. „Můžeme potvrdit úmrtí českého občana v jižní části Islandu,“ uvedl pro Lidovky.cz mluvčí ministerstva Robert Řehák. Jméno úřady nezveřejnily.

Tělo objevili lidé, kteří projížděli okolo. „Muž cestoval sám a počáteční vyšetřování nenaznačuje žádné podezřelé okolnosti,“ cituje server veřejnoprávní vysílací organizace ruv.is prohlášení jihoislandské policie. Nicméně způsob smrti musí podle webu ještě potvrdit pitva, která je naplánovaná na úterý.

Islandská silnice F26
Islandská silnice F26 zvaná Sprengisandsleið.

Islanďané zdůraznili, že o nešťastné události už byla prostřednictvím českého konzulátu vyrozuměna rodina.

Muž jezdil po velké části ostrova. Podle webu icelandreview.com cestoval po západním a severním Islandu, stejně jako po známých horských trasách tamní Vysočiny.

Před svou smrtí jel po odlehlé horské silnici F26 nazývané Sprengisandsleið. Jde o nezpevněnou vnitrozemskou cestu, která je vhodná jen pro terénní vozy. Mířil od vulkánu Askja v samém středu islandské Vysočiny do oblasti Landmannalaugaru na jihu země. Tělo bylo nalezeno severně od oblasti Vatnsfell.

David Vagaday

Autor

David VagadayDavid.Vagaday@lidovky.czČlánky
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

DANIEL, ADAM A ZBYHNĚV. Táta Hložek (vpravo) se svými syny Danielem a Adamem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.