Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Postřelená kongresmanka zveřejnila své fotografie

Svět

  15:18
WASHINGTON - Americká kongresmanka Gabrielle Giffordsová, kterou v lednu vážně zranil atentátník, poprvé od útoku zveřejnila své fotografie.

Americká kongresmanka Giffordsová na fotografii uveřejněné na Facebooku. foto: Reuters

Snímky se v neděli objevily na jejím facebookovém profilu. Demokratická poslankyně se už téměř pět měsíců zotavuje v rehabilitačním centru v Houstonu.

Americká kongresmanka Giffordsová na fotografii uveřejněné na Facebooku.

Její hlavní poradkyně Pia Carusoneová v pátek uvedla, že zatím není jasné, kdy se Giffordsová ukáže veřejnosti. Politička se sice v květnu zúčastnila startu raketoplánu Endeavour, jehož velitelem byl její manžel Mark Kelly, tehdy ale žádné fotografie zveřejněny nebyly.

Rozhodnuto zatím není o tom, zda Giffordsová zůstane členkou Kongresu. Podle Carusoneové je zatím jedinou lhůtou květen 2012, kdy by musela podat přihlášku do nových voleb.

Gabrielle Giffordsová na nedatovaném snímku

Členka Kongresu se zotavuje po útoku v arizonském Tucsonu z 8. ledna, při kterém zahynulo šest lidí a dalších 13 bylo zraněno. Dvaadvacetiletý Jared Lee Loughner, který čin spáchal, je nyní v psychiatrické léčebně. Soudce nedávno rozhodl, že muž není způsobilý soudního líčení.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ STAVEBNÍ ČETY (28-35.000 + příplatky)

Advantage Consulting, s.r.o.
Liberecký kraj
nabízený plat: 28 000 - 35 000 Kč

Mohlo by vás zajímat