4. prosince 2012 7:06 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Před sídlem řeckého neonacistického Zlatého úsvitu vybuchla bomba

Poslanci neonacistické strany Zlatý úsvit | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poslanci neonacistické strany Zlatý úsvit | foto: ČTK

ATÉNY Před kanceláří řecké parlamentní neonacistické strany Zlatý úsvit nedaleko Atén dnes brzy ráno explodovala bomba. Výbuch nikoho nezranil, způsobil jen materiální škody.

"Byla to silná exploze, která zanechala mnoho škod," citoval Reuters policejní zdroj. Trhavina byla nastražena před stranickou kanceláří na aténském předměstí Aspropyrgos.

Extremistický Zlatý úsvit, který s prohlubující se hospodářskou krizí neustále nabírá na síle, získal v letošních volbách 18 parlamentních křesel.

Podle posledních průzkumů veřejného mínění je třetí nejsilnější stranou v zemi, hlas by mu v říjnu dalo 14 procent voličů, což je oproti červnovým volbám dvojnásobný zisk.

ČTK, Lidovky.cz

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz