Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ve člunu přežil měsíc na moři. Mrtvé kamarády hodil do moře

Svět

  7:30
PANAMA/PRAHA - Měla to být jen běžná rybářská výprava. Ta se ale neočekávaně změnila v horor, když člun se třemi mladíky odnesl proud na volné moře. Dva muži zemřeli, přežil jen jediný, 18letý Adrian Vasquez, kterého zachránili po 28 dnech.

Adrian Vasquez přežil na moři téměř měsíc. foto: ČTK

Adrian se s dvěma přáteli 24. února vypravil rybařit. Výprava byla úspěšná, nalovit se jim podařilo hodně ryb. Trojice už byla v podvečer na cestě do města Rio Hato na jihu Panamy, jenže najednou se jejich třímetrovému člunu porouchal motor. Mořské proudy je pak zanesly dál na otevřené moře.

Adrian byl podvyživený a dehydratovaný, ale jinak v pořádku.

Adrian byl podvyživený a dehydratovaný, ale jinak v pořádku.

Jak Adrian vypověděl po své záchraně, zpočátku nijak nepanikařili. Viděli pobřeží a v člunu měl čerstvě nalovené ryby i dostatek vody. Netušili, že záchrana jen tak nepřijde, píše britský Daily Telegraph. Po dvou týdnech, kdy se ryby zkazily a muži je tak museli vyhodit, zemřel první z trojice. Jeho rozkládající se tělo shodil Adrian do moře po třech dnech. Dva dny poté zemřel na úpal a dehydrataci další muž. I jeho tělo musel Adrian svrhnout do vody.

ČTĚTE TAKÉ:

"Úplně jsem přestal věřit, že mě někdo najde. Slunce pálilo a já neměl žádnou vodu, myslel jsem, že to je můj konec," svěřil Vasquez kapitánovi ekvádorské pobřežní stráže, který převyprávěl jeho příběh médiím.

19. března, kdy už Adrian ztratil veškerou naději, najednou začalo pršet. Díky tomu získal vodu, která mu umožnila přežít další týden, kdy ho nedaleko Galapág našla rybářská loď.

Vyhublý a dehadratovaný Adrian po záchraně nejprve zavolal své matce a pak do hotelu, kde pracoval, aby se omluvil, že nepřišel do práce. Na malém člunu urazil 965 kilometrů. V Panamě ho teď oslavují jako hrdinu.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat