5. července 2019 9:19, aktualizováno  10:23 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Na Bahamách se zřítila do moře helikoptéra s miliardářem Chrisem Clinem

Miliardář důlního průmyslu Chris Cline, který pravděpodobně zahynul na palubě... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miliardář důlního průmyslu Chris Cline, který pravděpodobně zahynul na palubě... | foto: Reuters

Nassau Při pádu helikoptéry u bahamského ostrova Grand Cay přišlo o život všech sedm Američanů na palubě. S odvoláním na sdělení bahamské policie o tom v pátek informovala agentura AP.

Spojení s helikoptérou, která měla namířeno na Floridu, bylo podle policie ztraceno krátce po vzletu. Později úřady potvrdily, že zahynuli tři muži a čtyři ženy. Podle guvernéra Jima Justice byl jednou z obětí miliardář z důlního průmyslu Chris Cline. Mezi oběťmi nehody je dle vyjádření rodiny i Clineova dcera Cameron. 

Mezi pěticí dalších obětí by měli být dva mladiství z Berkley, dva doposud neidentifikovaní přátelé a jeden mechanik z Floridy. Incident se stal pouze pár hodin předtím, než měl Chris Cline oslavit 61. narozeniny. V místě nehody miliardář vlastnil soukromý ostrov.

05.července 2019 v 02:52, příspěvek archivován: 05.července 2019 v 09:13

Today we lost a WV superstar and I lost a very close friend. Our families go back to the beginning of the Cline empire - Pioneer Fuel. Chris Cline built an empire and on every occasion was always there to give. What a wonderful, loving, and giving man.

Uhlobaron a sponzor americké republikánské strany, Christopher Cline, byl známý pod přezdívkou „Král uhlí“. Jeho děd i otec byli dělníci v dolech, sám Chris nastoupil do dolu ve věku 22 let v roce 1980 v Západní Virginii. O dekádu později založil vlastní energetickou firmu „Cline Group“. Díky svým zkušenostem se dokázal rychle prosadit. V roce 2006 přešel do společnosti Foresight Mining (česky: předvídavá těžba), která se zaměřila na oblast Illinois. Zde má v rezervě více jak 3 miliardy tun uhlí napříč celou severní částí Apalačského pohoří.

V roce 2015 podpořil částkou 1 milion dolarů jednoho z kandidátů republikánské strany na prezidenta, bývalého guvernéra Floridy - Johna Ellise Bushe. Čile také přispíval univerzitě Marshall v Huntingtonu, kterou sám navštěvoval. Ředitel univerzity se o něm ve čtvrtek na Twitteru vyjádřil jako o „synu Marshallské univerzity“.

05.července 2019 v 03:27, příspěvek archivován: 05.července 2019 v 10:06

Our hearts are heavy with the terrible news this evening of the passing of prominent Son of Marshall Chris Cline. Chris’s generosity to our research and athletics programs has made a mark on Marshall University. I am praying for his family.

Vrak helikoptéry objevili místní obyvatelé asi tři kilometry od Grand Cay. Příčina pádu stroje je zatím nejasná, nehodu vyšetřují příslušné úřady.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!