Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Při útěku z vězení bylo v Brazílii zastřeleno 20 lidí

Svět

  7:48
Brasília - Střelba při hromadném pokusu o útěk z vězení na severu Brazílie si v úterý vyžádala nejméně 20 obětí na životech, včetně 19 vězňů a jejich stoupenců a jednoho dozorce, píše agentura AP. Agentura AFP s odkazem na brazilské úřady uvedla, že se na místě odehrála přestřelka mezi policií a ozbrojenými vězni a jejich stoupenci. Zda se podařilo nějakému vězni uprchnout, úřady vyšetřují.
Vězení (ilustrační foto).

Vězení (ilustrační foto). foto: Shutterstock

Incident se stal ve věznici Santa Izabel nedaleko města Belém v severním státě Pará. Podle brazilských úřadů prchajícím trestancům pomáhali ozbrojenci, kteří na vězeňské zdi házeli výbušniny. Někteří z vězňů byli podle policie rovněž ozbrojeni. Následně vypukla mezi bezpečnostními složkami a ozbrojenci přestřelka, která si vyžádala nejméně 20 obětí na životech a čtyři zraněné, uvedly úřady.

Policie rovněž oznámila, že na místě zkonfiskovala dvě útočné pušky, tři pistole a dvě další střelné zbraně.

Největší latinskoamerická země má více než 726.000 vezňů, a řadí se tak k státům s nejvyšším počtem trestanců na světě. Životní podmínky v brazilských věznicích jsou podle agentury AP velmi špatné a šéfové gangů z vězení často dále provozují obchod s drogami.

Loni si střety mezi gangy v brazilských věznicích vyžádaly životy nejméně 125 lidí.

Autoři: ,

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...