Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Princové Harry a William příští rok nechají své zesnulé matce, princezně Dianě, postavit sochu

Svět

  7:22
Londýn - U Kensingtonského paláce v Londýně v červenci příštího roku odhalí sochu princezny Diany. Ve společném prohlášení to v sobotu oznámili její synové, princové William a Harry. Autorem pomníku, jehož instalace se zpozdila kvůli pandemii, je sochař Ian Rank-Broadley, informovala agentura Reuters.

Oblíbená mikina princezny Diany byla vydražena za neuvěřitelných 53 tisíc dolarů. foto: Twitter Daily Mirror

Dianina socha bude odhalena 1. července 2021, kdy by princezna oslavila šedesáté narozeniny. Kensingtonský palác je oficiálním sídlem prince Williama, vnuka královny Alžběty II., a žila v něm i Diana.

Manipulovala médii a trpěla psychickými problémy. Jaká opravdu byla princezna Diana?

Princové Harry a William už v roce 2017 oznámili, že objednali sochu k uctění památky své matky, která zemřela v roce 1997 při dopravní nehodě v Paříži. Později si jako autora pomníku vybrali Iana Ranka-Broadleyho. Sochař se proslavil především portrétem Alžběty II., který se od roku 1998 objevuje na britských mincích.

V lednu 1997 navštívila princezna minové pole v Angole v rámci kampaně za...
Princezna Diana na fotce z roku 1996, na které má akvamarínový prsten. Ten nyní...

Diana, bývalá manželka následníka britského trůnu Charlese, zahynula ve francouzské metropoli spolu se svým přítelem Dodim Al-Fayedem. V okamžiku nehody se řidič jejich vozu snažil uniknout bulvárním fotografům.

Prvním stálým pomníkem věnovaným Dianině památce je ohromná fontána v londýnském Hyde Parku, která byla slavnostně odhalena v roce 2004.

Autor:

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...