4. listopadu 2017 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Prostituce, nebo nevinná rande? Seznamka láká studentky na rande se sugar daddies

„Hej, studenti (ky)! Romantika, vášeň a žádné studentské půjčky. Vyjděte si se... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy „Hej, studenti (ky)! Romantika, vášeň a žádné studentské půjčky. Vyjděte si se... | foto: Twitter.com/ @LuluChampenois

PAŘÍŽ Pařížská justice řeší další případ spojený se sexem. Reklama na nákladním vozu měla vybízet mladé dívky k seznámení se staršími pány. Studentský spolek podal na autory reklamy žalobu. Soud teď bude muset rozhodnout, zda šlo o navádění k prostituci.

Kromě množících se oznámení sexuálního obtěžování řeší francouzská justice ještě další se sexem spojený případ. Pařížská policie zabavila minulý týden reklamou polepený pojízdný poutač, který se pohyboval poblíž univerzitních budov a propagoval seznamku RichMeetBeautiful – server zaměřený na spojování starších bohatých mužů i žen s jejich studentskými protějšky. 

Soud má nyní rozhodnout, zda se jeho majitelé nedopustili navádění k prostituci.

Iniciativa vzešla před časem z pařížské radnice, která se v této věci obrátila na prokuraturu a požádala ji o zásah. Uzavření výše uvedené internetové stránky navrhla Helene Bidardová, náměstkyně starostky pověřená bojem proti diskriminaci. O případu byli informováni i ministři vlády Édouarda Philippa.

„Hej, studenti (ky)! Romantika, vášeň a žádné studentské půjčky. Vyjděte si se suggar daddy nebo suggar mama,“ píše se v reklamě, která vzbudila odpor úřadů i části studentů. Studentská asociace FAGE mluví ve svém prohlášení o „naprostém cynismu využívajícím studentů v těžké finanční situaci“. Spolek už proto podal na autory reklamy žalobu.

Ministryně pro rovné příležitosti Marlene Schiappaová oznámila, že justice už posuzuje, zda se jedná o navádění k prostituci, nebo jen seznamku nabízející rande věkově vzdálených partnerů.

Milan Rokos

Autor

Milan Rokosmilan.rokos@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!