Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prostituce, nebo nevinná rande? Seznamka láká studentky na rande se sugar daddies

Svět

  16:00
PAŘÍŽ - Pařížská justice řeší další případ spojený se sexem. Reklama na nákladním vozu měla vybízet mladé dívky k seznámení se staršími pány. Studentský spolek podal na autory reklamy žalobu. Soud teď bude muset rozhodnout, zda šlo o navádění k prostituci.

„Hej, studenti (ky)! Romantika, vášeň a žádné studentské půjčky. Vyjděte si se suggad daddy nebo suggar mama,“ píše se v reklamě, která vzbudila odpor úřadů i části studentů. foto: Twitter.com/ @LuluChampenois

Kromě množících se oznámení sexuálního obtěžování řeší francouzská justice ještě další se sexem spojený případ. Pařížská policie zabavila minulý týden reklamou polepený pojízdný poutač, který se pohyboval poblíž univerzitních budov a propagoval seznamku RichMeetBeautiful – server zaměřený na spojování starších bohatých mužů i žen s jejich studentskými protějšky. 

Soud má nyní rozhodnout, zda se jeho majitelé nedopustili navádění k prostituci.

Iniciativa vzešla před časem z pařížské radnice, která se v této věci obrátila na prokuraturu a požádala ji o zásah. Uzavření výše uvedené internetové stránky navrhla Helene Bidardová, náměstkyně starostky pověřená bojem proti diskriminaci. O případu byli informováni i ministři vlády Édouarda Philippa.

„Hej, studenti (ky)! Romantika, vášeň a žádné studentské půjčky. Vyjděte si se suggar daddy nebo suggar mama,“ píše se v reklamě, která vzbudila odpor úřadů i části studentů. Studentská asociace FAGE mluví ve svém prohlášení o „naprostém cynismu využívajícím studentů v těžké finanční situaci“. Spolek už proto podal na autory reklamy žalobu.

Ministryně pro rovné příležitosti Marlene Schiappaová oznámila, že justice už posuzuje, zda se jedná o navádění k prostituci, nebo jen seznamku nabízející rande věkově vzdálených partnerů.

Autor: