9. května 2012 13:11 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Všeuměl Putin se naučil bruslit a dal dva góly

Hokejista Putin hovoří s rozhodčí.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hokejista Putin hovoří s rozhodčí. | foto: Reuters

MOSKVA Jen pár hodin po svém třetím nástupu do prezidentského úřadu zaznamenal nový ruský prezident Vladimir Putin první úspěch - v moskevské ledové aréně Megasport dal při zápase mužstva amatérů s týmem hokejových legend hned dva góly a na jeden přihrál.

Přestože na soupisce soupeřů nechyběli například Vjačeslav Fetisov nebo Alexandr Jakušev, dokázal tým amatérů nakonec zvítězit 6:5.

Trefám prezidenta, který v pondělí složil přísahu pro třetí mandát v Kremlu, nadšeně tleskali mezi diváky například i prezident Mezinárodní hokejové federace Rané Fasel, bývalý italský premiér Silvio Berlusconi nebo někdejší německý kancléř Gerhard Schröder. Po skončení zápasu věnovaly týmy Putinovi, který hrál v dresu s číslem 11, na památku malou bronzovou sošku hokejisty.

ČTĚTE TAKÉ:

Bruslit se prý přitom staronový ruský prezident naučil teprve loni. "Hokej trénuje občas v noci, po pracovním dnu," řekl Putinův mluvčí Dmitrij Peskov.

Hokejista Putin

Všeruský hokejový turnaj amatérských týmů se konal v Moskvě od 1. do 8. května. Zorganizovala ho Ruská amatérská hokejová liga v čele s Jakuševem, která byla založena v lednu z iniciativy domácích hokejistů veteránů a v té době premiéra Putina.

Putin se rád prezentuje jako silný muž ruské říše. V minulosti se staronový prezident představil už v úloze biatlonisty, bikera, archeologa, letce, karatisty, zpěváka, automobilového závodníka, lovce tygrů, žokeje, judisty, potápěče, hasiče a tankisty.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!