18. června 2011 20:50 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Rakušan chtěl údajně zaútočit letadlem na parlament v Berlíně

Německá policie (ilustrační snímek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá policie (ilustrační snímek). | foto: Fabrizio BenschReuters

Vídeň/Berlín Policie zadržela ve středu Rakušana, který údajně zamýšlel narazit letadlem do budovy německého Spolkového sněmu v Berlíně. Rakouské úřady podle agentury DPA zjišťují, zda útok skutečně plánoval.

Německá prokuratura v Karlsruhe dnes ale oznámila, že neexistují žádné podklady pro konkrétní přípravu teroristického útoku v Německu. Pětadvacetiletý Rakušan, který konvertoval k islámu, podle listu Kronen Zeitung měsíce trénoval na leteckém simulátoru obdobu atentátu, který spáchali teroristé v USA 11. září 2011.

Čtěte také:

Rakouská vrchní státní zástupkyně Marie-Luise Nittelové dnes sdělila, že dosavadní vyšetřování zatím Rakušanův záměr nepotvrdilo. "Pátrání je teprve na začátku a bude intenzivně pokračovat," dodala.

Trojice se měla zúčastnit teroristického výcviku
Současně se zmíněným Rakušanem zadrželi policisté na vídeňském letišti Schwechat dva muže a ženu. Trojice, která byla po výsleších propuštěna, chtěla podle úřadů odletět do Pákistánu, kde se měla zúčastnit výcviku v teroristickém táboře.

Rakouská policie již na konci května zadržela na základě německého zatykače údajného šestadvacetiletého islámského extremistu. Tento Němec tureckého původu je podezřelý z příslušnosti k teroristické organizaci Němečtí mudžáhidé Talibanu (DTM).

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!